Finalna wersja DiskStation Manager 3.0

0

Firma Synology udostępniła DiskStation Manager 3.0, finalną wersję systemu operacyjnego do zarządzania serwerami NAS. W trwającym od połowy sierpnia br. programie testów wersji beta oprogramowania wzięło udział ponad 15.000 entuzjastów sprzętu Synology.

System operacyjny Synology DSM 3.0 maksymalizuje wydajność obsługi serwera m.in. za pośrednictwem wielozadaniowego interfejsu, a także wspiera jego możliwości mobilne, oferując współpracę z telefonami iPhone oraz urządzeniami z systemem Android. System jest zintegrowany z Windows ACL, zapewnia kompleksową obsługę protokołu iSCSI oraz macierzy o zwiększonej pojemności,wprowadzona obsługa systemu plików EXT4 pozwala korzystać z przestrzeni dyskowej o maksymalnej wielkości 1 eksabajta,

− DSM 3.0 podnosi poprzeczkę w zakresie systemów operacyjnych do serwerów NAS – mówi Derren Lu, Prezes Synology. – Po raz pierwszy oferuje wielozadaniowy i dynamicznie odświeżający się interfejs, którego wygląd można dopasować do własnych potrzeb. Gwarantuje on doświadczenia znane z obsługi tradycyjnego, pełnoekranowego pulpitu, mimo iż DSM 3.0 zarządzany jest wyłącznie za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Użytkownicy mogą teraz na pulpicie uruchamiać równolegle kilka aplikacji i swobodnie przełączać się między nimi. Zdolność dynamicznego ładowania zawartości zabezpiecza użytkowników przed ciągłym oczekiwaniem na odświeżenie całej strony. Pulpit DSM 3.0 można dostosowywać do własnych potrzeb, umieszczając na nim wybrane aplikacje i uzyskując szybki dostęp do często wykorzystywanych funkcji. Możliwy jest także wybór własnego tła pulpitu.

Wraz z udostępnieniem finalnej wersji DSM 3.0 firma Synology zaprezentowała funkcjonalną aplikację do wykonywania kopi zapasowej – Synology Time Backup.

System operacyjny Synology DSM 3.0 jest dostępny do pobrania bez opłat i zapewnia zgodność z serwerami DiskStation serii x07 i kolejnych.

DSM 3.0 pobrać można pod adresem: http://www.synology.com/support/download.php?lang=enu

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ