ETERNUS CS800 z deduplikacją

0

Firma Fujitsu zaprezentowała urządzenie ETERNUS CS800 z funkcją deduplikacji danych, które ułatwia zarządzanie stale rosnącą ilością danych w przedsiębiorstwach.

Decydując się na technologię tworzenia kopii zapasowych, firmy muszą wybierać pomiędzy szybkim, lecz kosztownym rozwiązaniem dyskowym a wolniejszą, ale tańszą technologią taśm. Wprowadzając na rynek urządzenie ETERNUS CS800 trzeciej generacji, firma Fujitsu chce zmienić tę sytuację. Technologia deduplikacji zmniejsza rzeczywistą ilość danych, które muszą być zapisane w kopiach zapasowych.

Dzięki wprowadzonym ulepszeniom urządzenie ETERNUS CS800 S3 jest dwukrotnie szybsze od poprzedniego modelu, a deduplikacja zmniejsza ilość danych zapisywanych w kopiach zapasowych nawet o 95%. Nowe urządzenie umożliwia także sprawne, scentralizowane przesyłanie kopii zapasowych pomiędzy oddziałami terenowymi przedsiębiorstwa, co jest szczególnie efektywne w godzinach nocnych, gdy ruch w sieci jest 20-krotnie mniejszy.

ETERNUS CS800 S3 automatycznie zarządza wszystkimi funkcjami deduplikacji i replikacji danych oraz konfiguracją sprzętu i oprogramowania. Urządzenie, gotowe do pracy natychmiast po dostawie, automatyzuje i optymalizuje operacje tworzenia kopii zapasowych z uwzględnieniem topografii sieci. Zapewnia wydajność i skalowalność, które pozwalają w pełni chronić dane o kluczowym znaczeniu, oraz łatwo się integruje z dotychczasowym środowiskiem, ponieważ ma certyfikaty współpracy z każdym dostępnym w sprzedaży oprogramowaniem do tworzenia kopii zapasowych.

Urządzenie ETERNUS CS800 S3, dostępne z pojemnością od 4 TB do 160 TB, automatycznie przesyła dane w tempie do 5,8 TB na godzinę. Model NAS 8 TB jest oferowany obok modelu NAS 4 TB. Nowy tryb SPEED (szybki) zapewnia jeszcze większą szybkość transmisji, co jest szczególnie istotne w takich zastosowaniach jak ochrona baz danych.

Urządzenia z rodziny ETERNUS CS upraszczają ochronę danych w niejednorodnych środowiskach informatycznych, umożliwiają centralne zarządzanie tworzeniem kopii zapasowych i odtwarzaniem danych z systemów mainframe, UNIX i x86, a także łączą w sobie — w jednolitej, zintegrowanej formie — najlepsze cechy systemów dyskowych i taśmowych oraz deduplikację.

Urządzenie Fujitsu ETERNUS CS800 S3 będzie dostępne na całym świecie w październiku 2011 r. Ceny zależą od regionu oraz konfiguracji i rozpoczynają się od 45000pln

Wojciech Urbanek

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ