Eptimo – nowy VAR na polskim rynku

0

Eptimo to nowy dystrybutor zaawansowanych rozwiązań do budowy infrastruktury IT na polskim i europejskim rynku. Firma zajmuje się dystrybucją rozwiązań sieciowych, serwerowych, storage, zasilania awaryjnego oraz oprogramowania marek będących liderami na światowych rynkach.

Wprowadzenie Eptimo na rynek poprzedzone zostało kampanią teaserową, której towarzyszyło hasło “Wyższa kultura rozwiązań IT”, czyli kompetencje i doświadczenie połączone z pasją.
Przedsiębiorstwo zarządzane jest przez Józefa Szajtera (CEO) oraz Przemysława Kucharzewskiego (COO), którzy posiadają bogate doświadczenie w branży IT. Nowy dystrybutor to profesjonalny zespół ponad 20 osób (PM-ów, handlowców, inżynierów sprzedaży) pozwalający na sprawne działanie i finansowanie bieżącej działalności oraz inwestycje.
Dystrybutor planuje się skupić na dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w dziedzinie informatyki, telekomunikacji i systemów bezpieczeństwa. “Eptimo bazuje na solidnych podstawach personalnych
i biznesowych, chce budować nowe standardy (Wyższą kulturę rozwiązań IT) na rynku dystrybucji IT” – mówi Józef Szajter.

Portfolio produktowe
Dystrybutor oferuje serwery, storage, systemy zasilania i urządzenia sieciowe swoim partnerom. Wkrótce wprowadzone zostaną produkty marek, które do tej pory nie były dostępne dla polskich odbiorców. “Podpisanie nowych umów dystrybucyjnych i poszerzenie portfolio produktowego o nowe marki pozwoli uzyskać zyskowność partnerom” – dodaje Przemysław Kucharzewski.

Plany biznesowe
Partnerzy od pierwszych dni mają dostęp do systemu B2B, który jest zintegrowany z systemami ERP i CRM dostawców. Spółka planuje uruchomienie centrów szkoleniowych we Wrocławiu i Katowicach już w pierwszym kwartale 2015 r., następnie kolejne w Warszawie. Firmy otrzymają dostęp do narzędzi finansowych, bogatej oferty szkoleń i narzędzi sprzedażowych.

Oficjalne rozpoczęcie działalności firmy miało miejsce 18 listopada 2014 r. w restauracji Concept 13 w Warszawie.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ