Emulex szyfruje dane na hoście

0

Emulex opracował rozwiązanie do szyfrowania danych na hoście. Ma ono zapewnić elastyczną i efektywną ochronę danych w przelocie oraz w spoczynku. W skład systemu wchodzą nowe oprogramowanie bezpieczeństwa OneCommand Guardian, OneCommand Key Manager oraz KMIP (Key Management Interface Protocol) oparty o rozwiązanie IBM Tivoli Key Lifecycle.

Najnowszy produkt firmy Emulex może być wdrażany na serwerach wyposażonych w adaptery OneSecure lub LightPulse 8Gb/s Fibre Channel HBA. Rozwiązanie ma poprawić bezpieczeństwo data center poprzez szyfrowanie danych znajdujących się na hoście, taki sposób ochrony zaleca m.in. organizacja SNIA w dokumencie Storage Security Best Current Practices. Również badania IDC pokazują, że administratorzy preferują tę metodę ze względu na łatwiejszą kontrolę, duże bezpieczeństwo oraz elastyczne zarządzanie.

Emulex zaprezentował produkt po raz pierwszy podczas imprezy SNW we Frankurcie. Producent zapowiada, że trafi ono do kanałów sprzedaży w pierwszym kwartale 2011 roku. Jak na razie cena produktu jest nieznana.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ