Emerson Network Power ocenia stan centrów danych

0

Emerson Network Power, spółka z grupy Emerson, specjalizująca się w rozwiązaniach w zakresie maksymalizacji dostępności, mocy i sprawności infrastruktury krytycznej zbadał rozwój oraz rosnące znaczenie centrów danych, i opublikował graficzną prezentację pt. “Stan Centrów Danych 2011”.

“W ciągu ostatnich kilku lat rozwój technologii i rosnąca zależność od Internetu, jak również mediów społecznościowych, zwiększyły zainteresowanie tematyką zarządzania energią, co z kolei wywarło znaczący wpływ na świat centrów danych”, mówi Scott Barbour, Business Leader Emerson Network Power.

Kiedy użytkownicy Internetu korzystają z wyszukiwarek internetowych, dokonują zakupów na stronach swoich ulubionych sklepów lub łączą się z przyjaciółmi w sieciach społecznościowych, czynią to dzięki centrom danych. Przykładowo: 40 miliardów Euro wydanych podczas internetowych wyprzedaży weekendowych to więcej, niż cała gospodarka Bułgarii. Przy tak dużej aktywności i zależności od Internetu posiadanie niezawodnej infrastruktury centrum danych jest ważniejsze niż kiedykolwiek – ostrzegają autorzy raportu.

Tego roku ludzkość wytworzy 1,2 tryliona gigabajtów (GB) danych, co jest porównywalne z 75 miliardami 16GB iPodów. To więcej niż dziesięć 16GB iPodów na każdego mieszkańca Ziemi. Rosnąca zależność od centrów danych oznacza coraz poważniejsze konsekwencje w przypadku awarii. Jeśli wszystkie spośród 509 147 centrów danych miały awarię 2,5 raza (na podstawie średniej) przez 134 minuty, oznaczałoby to 2 842 737 godzin przestoju i całkowitą roczną stratę 320 miliardów Euro. To kwota wystarczająca do zakupu jachtu każdemu mieszkańcowi Monachium w Niemczech.

Materiały Emerson Network Power

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ