EMC znów kupuje?

0

Wiele wskazuje na to, że już wkrótce EMC dokona kolejnego zakupu. Tym razem na celowniku EMC znalazła się firma Isilon. Co ciekawe, kilka dni temu w serwisach internetowych pojawiły się spekulacje, że EMC może być wchłonięte przez Oracle. Informacje sprawiły, że wartość akcji EMC skoczyła o 5 procent.

O ile trudno uwierzyć w to, że EMC trafi w ręce Ellisona, o tyle informacja o zakupie Isilon wydaje się być dość wiarygodna. Jak informuje New York Post, EMC jest gotowe zapłacić 2 miliardy dolarów, czyli o 200 milionów więcej aniżeli wynosi wartość rynkowa Isilon. Gdyby doszło do zakupu, byłaby to jedna z największych tegorocznych transakcji na rynku storage. Warto przypomnieć, że HP zapłaciło za 3PAR 2,35 miliardów dolarów. Business Week zwraca uwagę, że od początku roku akcje Isilon trzykrotnie zwiększyły swoją wartość, a proces wzrostu rozpoczął się od momentu, kiedy pojawiły się informacje o możliwym przejęciu firmy przez któregoś z dużych producentów.

Isilon specjalizuje się w opracowaniu klastrowych pamięci NAS. Tego typu systemy mogą przechowywać nawet do kilkunastu petabajtów danych i są wykorzystywane m.in. do magazynowania treści multimedialnych o wysokiej rozdzielczości. Podobne produkty w swojej ofercie mają IBM – Sonas czy HP-X9000. Akwizycja Isilon pozwoliłaby EMC zapełnić lukę w swoim portfolio i skutecznie konkurować z największymi rywalami na rynku.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ