EMC Xtrem. Flash przyspiesza

0

EMC wprowadza na rynek rodzinę produktów EMC Xtrem do serwerów i systemów pamięci masowej, zoptymalizowanych pod kątem obsługi technologii Flash.

Wśrod prezentowanych nowości znalazła się karta serwerowa XtremSF, dostępna w szerokiej gamie konfiguracji opartych na pamięciach eMLC o pojemności 550 GB i 2,2 TB, a także SLC – 350 GB i 700 GB. Rozwiązanie można wdrażać jako bezpośrednio podłączaną pamięć masową (direct attached storage ― DAS), którą instaluje się w serwerze. Inna opcja polega na wdrożeniu razem z oprogramowaniem do buforowania EMC XtremSW Cache w celu zwiększenia wydajności sieciowej macierzy pamięci masowej. Jak wykazały testy, urządzenia XtremSF Flash w standardowej obudowie zapewniają realizację rekordowej liczby 1,13 mln operacji wejścia-wyjścia na sekundę (IOPS).

Kolejną nowinką jest macierz XtremIO . System wykonuje ponad 150 tys. funkcjonalnych mieszanych operacji odczytu/zapisu bloków o wielkości 4 KB na sekundę (IOPS) i 250 tys. funkcjonalnych operacji odczytu bloków o wielkości 4 KB na sekundę (IOPS) dla każdego modułu X-Brick (elementy konstrukcyjne umożliwiające skalowanie macierzy XtremIO). Osiąga też ponad 1,2 mln funkcjonalnych mieszanych operacji odczytu/zapisu bloków o wielkości 4 KB na sekundę (IOPS) i 2 mln funkcjonalnych operacji odczytu bloków o wielkości 4 KB na sekundę (IOPS), gdy rozbuduje się go do postaci klastra złożonego z ośmiu modułów X-Brick. Macierz XtremIO realizuje zestaw zintegrowanych usług danych zoptymalizowanych pod kątem technologii Flash, takich jak specyficzna dla tej technologii ochrona danych, dynamiczne przydzielanie zasobów (thin provisioning), globalna redukcja ilości danych w trybie inline, przyspieszone przydzielanie zasobów przez środowisko VMware za pośrednictwem interfejsów programowania VAAI oraz zapisywalne kopie migawkowe.

W 2012 r. firma EMC wprowadziła do oferty oprogramowanie XtremSW Cache (dawniej VFCache). Był to pierwszy etap długofalowej strategii EMC dotyczącej wykorzystania technologii Flash w serwerach ― firma wprowadziła na rynek rozwiązanie pamięci masowej przeznaczone do instalowania w serwerach, wyposażone w zestaw oprogramowania działającego na urządzeniach PCIe Flash opartych na pamięci SLC. Oprogramowanie to przekształciło serwerową pamięć masową DAS w technologii Flash w pamięć podręczną, zwiększając wydajność różnego typu aplikacji o znaczeniu krytycznym ― transakcyjnych i wspomagających podejmowanie decyzji. Oznacza to, że oprogramowanie XtremSW Cache może teraz współpracować z szeroką gamą kart XtremSF Flash opartych na pamięciach eMLC i SLC. W przyszłości firma EMC zamierza udostępnić bogaty w funkcje, niezależny od urządzeń pakiet oprogramowania EMC XtremSW Suite oparty na technologii Flash. Ten nowy pakiet będzie oferować zaawansowane usługi danych zarówno na potrzeby pamięci Flash, jak i pamięci masowej DAS opartej na technologii Flash, a ponadto zapewni większe możliwości buforowania. Pakiet XtremSW Suite udostępni również klientom inne możliwości, takie jak tworzenie pul zasobów, zapewnienie spójności pamięci podręcznej, pełniejsza integracja z macierzami pamięci masowej EMC oraz specyficzne rozszerzenia do środowisk VMware w przyszłości.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ