EMC World 2016. Narodziny Dell Technologies

0

EMC World 2016 było konferencją wyjątkową ze względu na trwający proces łączenia dwóch wielkich koncernów.  W czasie imprezy Joe Tucci  symbolicznie przekazał władzę w ręce Michela Della. 

Na początku maja w Las Vegas odbyła się jedna z najważniejszych imprez branży IT. Już od kilku miesięcy świat nowych technologii z wielką uwagą przyglądał się wydarzeniom związanym z połączeniem dwóch koncernów. Tegoroczne EMC World rozwiało niektóre wątpliwości, ale wciąż nie brakuje znaków zapytania.

Jesteśmy Dell Technologies

Pierwszego dnia imprezy na scenie głównej Sands Convention Center w Las Vegas pojawili się dwaj najważniejsi aktorzy – Joe Tucci i Michael Dell. Obaj panowie nie szczędzili sobie komplementów. Ten człowiek jest strasznie inteligentny. On naprawdę słucha klientów – zapewniał Tucci.  Michael Dell nie pozostawał dłużny- Chcę podziękować za twoją przyjaźń i porady, których udzieliłeś mi w ciągu ostatnich lat – mówił. Michael Dell przedstawił wizję dotyczącą rozwoju rynku nowych technologii, wbił też  kilka ostrych szpil w swojego odwiecznego konkurenta HP – Nasi konkurenci chcą osiągnąć sukces poprzez kurczenie. Ale w ten sposób nie możesz osiągnąć sukcesu. To nie może być prawda. Jednak oni to robią – drwił. Niemniej najważniejsza informacja dotyczyła struktury oraz nazwy powstającego podmiotu. – Jesteśmy Dell Technologies – oznajmił Dell. W skład koncernu wejdą Dell, EMC, VMware, Pivotal, SecureWorks, RSA i Virtustream. Warto zaznaczyć, że rozwiązania konsumenckie i biznesowe będą oferowane pod marką Dell, zaś systemy infrastrukturalne Dell EMC.

Najciekawszy premiery

W czasie EMC World 2016 producent przedstawił kilka interesujących rozwiązań. Dwa z nich – macierz Unity oraz chmura Virtuestream zasługują na szczególną uwagę. EMC systematycznie wzbogaca swoją ofertę o kolejne macierze nafaszerowane szybkimi dyskami. Do XtremIO, VMAX All Flash oraz DSSD D5 dołączył kolejny model Unity. – Spośród wszystkich nowości prezentowanych na EMC World 2016 właśnie ten chciałbym szczególnie rekomendować naszym partnerom – przyznaje Philippe Fosse, wiceprezydent ds. kanału w regionie EMEA. Czym wyróżnia się Unity na tle swoich kuzynów? Macierz jest adresowana dla małych i średnich departamentów IT, stąd jej twórcy wyszli z założenia, że ma być prosta i przystępna cenowo. Unity jest dostępna w czterech opcjach: all flash, hybrydowej, konwergentnej oraz konfigurowanej programowo. Ceny macierzy all-flash zaczynają się już od 18 tysięcy dolarów, zaś hybrydowej 10 tysięcy dolarów. System wyposażony wyłącznie w dyski SSD pozwala uzyskać 300 tysięcy IOPS – trzy raz więcej niż poprzednia generacja VNX.

EMC w maju 2015 roku kupiło za 1,2 mld dolarów firmę Virtustream, dostawcę usług IaaS oraz twórcę platformy do zarządzania środowiskiem chmury. Wśród wielu funkcji realizowanych przez system znajduje się usługa migracji i uruchamiania kluczowych aplikacji biznesowych w chmurze, w tym SAP. EMC oferuje rozwiązanie pod nazwą Virtustream Storage Cloud i określa go jako hiperskalowalną platformę pamięci masowej. W przeciwieństwie do Unity, produkt adresowany jest dla dużych klientów korporacyjnych. VSC cechuje wysoka niezawodność na poziomie 13×9 (99,99999999999%). Dodatkowym atutem platformy będzie współpraca z EMC Data Domain, EMC Data Protection Suite, EMC Isilon, EMC VMAX, EMC XtremIO, EMC Unity. – Rozwiązanie przeszło drogę z etapu proof-of-concept do zaawansowanej platformy o pojemności 1,78 eksabajta i zawierającej 130 miliardów obiektów – zaznacza na swoim blogu Kevin Reid, CTO Virtuestream.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ