EMC ViPR w sprzedaży

0

EMC wprowadza na rynek zdefiniowaną programowo platformę pamięci masowej ViPR. System trafi do sprzedaży pod koniec września.

System ViPR pozwala klientom zarządzać zarówno posiadaną infrastrukturą pamięci masowej (za pomocą rozwiązania ViPR Controller), jak i przechowywanymi w niej danymi (za pomocą usług ViPR Data Services). Umożliwi to im wdrażanie udoskonaleń w dziedzinie automatyzacji i stworzenie nowoczesnej architektury pamięci masowej z myślą o aplikacjach instalowanych w przyszłości. Do pamięci masowych zgodnych z platformą ViPR należą m.in. nowe systemy uniwersalnej pamięci masowej EMC VNX oraz poprzednie modele EMC VNX, EMC VMAX, EMC VPLEX, EMC Isilon i EMC RecoverPoint, a także macierze innych producentów, w tym pamięć masowa NetApp. ViPR zapewnia podstawę do tworzenia internetowych centrów przetwarzania danych.

Wraz z platformą pamięci masowej udostępnione zostaną usługi Object Data Services. Usługi te współpracują z wieloma standardowymi interfejsami API, w tym Amazon S3, OpenStack Swift i Atmos, a przy tym umożliwiają klientom przeglądanie obiektów w formie plików, co zapewnia dostęp do przetwarzania plików bez opóźnień typowych dla współczesnych modeli obiektowej pamięci masowej. Usługi ViPR Object Data Services można wdrożyć we wszystkich systemach pamięci masowej opartych na plikach i obsługiwanych przez platformę ViPR, w tym w nowych, uniwersalnych systemach EMC VNX oraz istniejących już produktach EMC VNX, EMC Isilon i macierzach innych producentów, w tym pamięci masowej NetApp.

Przyszłe aktualizacje rozszerzą funkcjonalność rozwiązania o współpracę z kolejnymi macierzami innych producentów, a także typowy sprzęt. EMC zamierza też udostępnić w ramach platformy ViPR szerszy zestaw usług w zakresie danych, w tym usługę HDFS Data Service, która pozwoli klientom korzystać z możliwości analitycznych platformy Hadoop „na miejscu” w całym heterogenicznym środowisku pamięci masowej.

Dzięki tej szerokiej zgodności operacyjnej i dużym możliwościom rozbudowy klienci mogą w prostszy sposób zarządzać całą posiadaną infrastrukturą pamięci masowej i swobodnie wybrać takie platformy bazowe, które najlepiej obsłużą ich obciążenia

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ