EMC przejmuje firmę Iomega

0

EMC zdecydował o kupnie firmy Iomega – producenta przenośnych twardych dysków i systemów pamięci masowych dla rynku odbiorców indywidualnych i małych firm. Wartość transakcji to 213 mln USD. Jest to jeden z kroków EMC do zapowiadanego już od pewnego czasu wejścia na rynek SOHO.

Po sfinalizowaniu przejęcia Iomega będzie stanowić trzon nowego działu EMC, zajmującego się produktami dla użytkowników indywidualnych i małych firm. Dział ten przejmie także oprogramowanie EMC Retrospect i EMC LifeLine. EMC zamierza oprzeć ten dział na strukturze organizacyjnej, marce, produktach i powiązaniach partnerskich Iomegi.

EMC i Iomega są już od dawna partnerami i zamierzają nadal rozwijać swój dotychczasowy dorobek w dziedzinie integracji technologii. Od 2004 r. Iomega dołącza do wszystkich swoich zewnętrznych dysków twardych oprogramowanie do tworzenia kopi zapasowych EMC Retrospect. W styczniu 2008 r. firma EMC zapowiedziała nowe oprogramowanie EMC LifeLine, przeznaczone dla użytkowników indywidualnych, biur domowych oraz małych firm. Jednocześnie Iomega poinformowała o planach wbudowania oprogramowania EMC LifeLine w swoje wielodyskowe sieciowe systemy pamięci masowej, które mają być wprowadzone na rynek latem tego roku, wraz z sieciowymi pamięciami dyskowymi nowej generacji StorCenter.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ