EMC na zakupach

0

EMC w ciągu dwóch dni kupił dwie firmy. Pierwsza z nich – FastScale Technology – dostarcza rozwiązania, które pomagają w transformacji centrum danych do wirtualnego modelu prywatnej chmury obliczeniowej. Druga przejęta firma to Kazeon, twórca rozwiązań do inteligentnego wyszukiwania informacji w środowisku IT. Wartość obu transakcji nie została podana.

FastScale Technology to powstały w 2006 r. dostawca platformy do budowy centrów danych następnej generacji, umożliwiającej szybszą i prostszą migrację infrastruktury centrum danych do modelu prywatnej chmury obliczeniowej. Rozwiązania FastScale Technology dołączą do grupy produktów EMC Ionix, umożliwiających automatyzację zarządzania infrastrukturą IT, w tym serwerami, pamięciami masowymi, siecią i środowiskiem wirtualnym.

Flagowym produktem firmy jest FastScale Composer Suite – platforma do wdrażania, optymalizacji i zarządzania aplikacjami w środowiskach fizycznych, wirtualnych oraz w chmurach obliczeniowych. Jak podaje producent, umożliwia tworzenie nowych logicznych serwerów w wirtualnych środowiskach w ciągu paru minut, ułatwia zarządzania uaktualnieniami i konfiguracjami poprzez odpowiednio skonfigurowane polityki, zwiększa stopień upakowania wirtualnych maszyn i obniża wymagania odnośnie pamięci operacyjnej i dyskowej, w niektórych przypadkach nawet do 75%.

Druga przejęta przez EMC firma to Kazeon Systems, dostawca oprogramowania dla dużych przedsiębiorstw, firm prawniczych i instytucji rządowych, które umożliwia szybkie wykrycie poszukiwanej informacji, jej analizę oraz odpowiednie zabezpieczenie, aby mogła być przedstawiona np. jako dowód w sprawie sądowej. Technologia firmy Kazeon umożliwia wykrycie informacji przechowywanej elektronicznie w dowolnym systemie (laptopie, desktopie, serwerze plików, macierzy dyskowej), jak też w systemie poczty elektronicznej czy takich repozytoriach jak EMC Documentum, Microsoft SharePoint i Exchange czy Lotus Domino. Rozwiązanie firmy Kazeon jest zgodne z szeroko przyjętym standardem EDRM (Electronic Discovery Reference Model).

Rozwiązanie firmy Kazeon jest dostępne jako dołączane do sieci urządzenie. Będzie ono włączone w portfolio produktów linii EMC SourceOne, zaś zespół firmy Kazeon dołączy do działającej w EMC grupy Content Management and Archiving Division. Mimo że wartość transakcji nie została podana, analitycy szacują, że kupno założonej w 2003 r. firmy Kazeon kosztowało EMC ok. 75 mln USD.

Analitycy podkreślają też, że przejęcie przez EMC firmy Kazeon to kolejna zła wiadomość dla firmy NetApp (po „podebraniu” jej firmy Data Domain), która była partnerem Kazeon, integrując z własnymi rozwiązaniami produkt Information Server 1200. Kazeon miał także umowy partnerskie z innymi dostawcami z rynku pamięci masowych, jak Data Domain (kupione dwa miesiące temu przez EMC), Fujitsu, HDS, IBM, ProStor i Quantum. Na początku roku EMC kupił też dwie inne firmy – SourceLabs i Configuresoft.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ