EMC Isilon z technologią Hadoop

0

System operacyjny EMC Isilon OneFS 6.5 obsługuje bezpośrednio protokół Hadoop Distributed File System (HDFS). To pierwsze w branży korporacyjne rozwiązanie w technologii Hadoop, wdrożone w ramach skalowalnej architektury sieciowej pamięci masowej (NAS).

Dzięki bezpośredniej integracji technologii Hadoop ze skalowalnym rozwiązaniem pamięci masowej klasy korporacyjnej, system EMC Isilon pozwala klientom wykorzystywać mechanizmy kompleksowej ochrony danych, takie jak snapshoty, replikacja i tworzenie kopii zapasowych, do zabezpieczania dużych ilości danych (Big Data) przetwarzanych w środowisku Hadoop.

Poprzez połączenie skalowalnego systemu NAS EMC Isilon z rozwiązaniem EMC Greenplum HD, firma EMC upraszcza wdrażanie środowiska Hadoop i pozwala przedsiębiorstwom łatwo wyodrębniać cenne dane biznesowe z nieusystematyzowanych danych

Wbudowanie w system Isilon obsługi protokołu HDFS, eliminuje również punkt podatności na awarie typowe dla tradycyjnych środowisk Apache Hadoop o otwartym dostępie do kodu źródłowego. Integracja ta pozwala klientom wykorzystywać dowolną wybraną dystrybucję środowiska Hadoop opartego na projekcie Apache oraz rozbudowywać to środowisko wdrożone w skali całego przedsiębiorstwa.

Firma IDC prognozuje, że w 2012 r. tempo wdrażania platformy Hadoop w przedsiębiorstwach wzrośnie. Środowisko to staje się poważnym konkurentem dla istniejących systemów pamięci masowej do analizy dużych ilości danych, ale w jego upowszechnianiu mogą przeszkadzać obawy klientów. Dzięki inwestycjom podjętym przez takiego lidera branży, jak firma EMC, zaufanie do środowiska Hadoop wzrośnie, a to daje dobre rokowania na przyszłość. – przyznaje Benjamin Woo, analityk z IDC.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ