EMC Elastic Cloud Storage – pamięć masowa w chmurze

0

Firma EMC zaprezentowała urządzenie EMC Elastic Cloud Storage (ECS) Appliance. To infrastruktura pamięci masowej łącząca zalety chmury publicznej z możliwościami kontroli i bezpieczeństwem chmury prywatnej.

Nowe urządzenie udostępnia łatwą obsługę i elastyczność chmury publicznej oraz możliwości kontroli i bezpieczeństwo chmury prywatnej. W przypadku obiektowej pamięci masowej oferuje całkowity koszt posiadania niższy o 9-28% niż chmury publiczne firm Amazon i Google. ECS Appliance pozwala klientom dodawać do istniejących chmur prywatnych i hybrydowych funkcje przetwarzania w chmurze na hiperskalę. Dzięki samoobsługowym narzędziom, w pełni automatycznemu przydzielaniu zasobów oraz usługom w zakresie danych dla aplikacji nowej generacji rozwiązanie cechuje się przy tym łatwą obsługą.

ECS Appliance to modułowe, skalowalne rozwiązanie, które oferuje najlepszą w branży gęstość upakowania na jednostkę stelaża (nawet 2,9 PB w jednym stelażu). Urządzenia te można łączyć w klastry, osiągając w ten sposób skalę eksabajtową.Klienci, którzy zdecydują się przechowywać swoje dane w chmurze publicznej, często dostrzegają natychmiastowe korzyści w postaci jej łatwej obsługi i skalowalności. W modelu tym mogą pojawić się jednak inne czynniki ryzyka, takie jak awarie systemu czy koszty przenoszenia danych do chmury publicznej i z powrotem do środowiska lokalnego. W wielu przypadkach problematyczne mogą okazać się również kwestie związane ze zgodnością z przepisami, ponieważ klienci nie zawsze wiedzą, gdzie przechowywane są ich dane, czy i jak tworzone są ich kopie zapasowe oraz czy nie mają do nich dostępu nieuprawnieni użytkownicy. Urządzenie EMC ECS Appliance ma wyeliminować kompromisy nieodłącznie związane z chmurą publiczną.

Firma EMC wprowadza w związku z urządzeniem ECS Appliance nowe usługi w zakresie architektury i projektowania. Pomogą one klientom w określeniu, które z bieżących aplikacji przyniosą największy zwrot biznesowy dzięki zastosowaniu tego urządzenia. Za pomocą nowych usług można też zaprojektować konfigurację systemu, która pozwoli uzyskać najlepsze efekty i największe korzyści w posiadanym środowisku. Usługi zostaną udostępnione wraz z powszechnym wprowadzeniem na rynek rozwiązania ECS Appliance w II kwartale 2014 r.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ