Dyski SSD w macierzach dyskowych Hitachi

0

Firma Hitachi Data Systems zdecydowała się na rozszerzenie swojej oferty o oparte na pamięci flash dyski SSD (Solid-State Drive) do montażu w macierzach dyskowych Hitachi Universal Storage Platform V oraz VM. Producent uzupełnił już swoje oprogramowanie Hitachi Storage Command Suite o obsługę dysków SSD.

Dyski SSD dzięki temu, że przechowują dane w szybkiej pamięci flash i nie zawierają żadnych komponentów mechanicznych, są szybkim, ekonomicznym i niezwykle energooszczędnym rozwiązaniem umożliwiającym przyspieszenie realizowania intensywnych operacji wejścia-wyjścia w dużych systemach informatycznych w przedsiębiorstwach. Według IDC, użycie dysków SSD będzie rosło o ponad 70% rocznie do roku 2012.

Hitachi Data Systems będzie oferować dyski SSD o pojemności 73 GB i 146 GB do systemów pamięci masowych Hitachi USP V oraz USP VM w pierwszym kwartale 2009 r. Ponadto Hitachi Data Systems planuje rozpocząć sprzedaż nowych dysków flash firmy Hitachi Global Storage Technologies na początku 2010 roku.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ