DS8700 – macierz dla największych

0

IBM rozszerzył rodzinę swoich macierzy dyskowych System Storage DS8000 o najbardziej zaawansowany model dla dużych przedsiębiorstw – DS8700.

Macierz dyskowa System Storage DS8700 jest wyposażona w dwa kontrolery bazujące na procesorze IBM POWER6 i nowe wewnętrzne łącza światłowodowe, dzięki czemu jej wydajność wzrosła nawet do 150% względem najmocniejszego poprzedniego modelu. Nowa macierz jest także bardziej energooszczędna – na jeden wat energii wykonuje do 50% więcej operacji wejścia-wyjścia względem poprzedniego modelu DS8300.

Na początku br. IBM wyposażył macierze dyskowy z rodziny DS8000 w możliwość implementacji dysków SSD. Taka funkcjonalność także będzie dostępna w modelu DS8700. Dodatkowo, system będzie w stanie identyfikować najczęściej przetwarzane dane, aby automatycznie zarządzać danymi i przenosić je między tradycyjnymi twardymi dyskami i dyskami SSD. Jak podaje producent, przenosząc tylko 10% najczęściej przetwarzanych danych na dyski SSD można uzyskać wzrost wydajności transakcyjnej do 300%.

IBM ogłosił także wprowadzenie zmian w urządzeniach z rodziny N. Wśród nich są nowe karty Performance Accelerator Module (PAM II) o pojemności pamięci cache zbudowanej na dyskach SSD większej od 16 do 32 razy względem poprzednich modeli, co przekłada się na wzrost czasu reakcji systemu pamięci masowej o 30% i jednoczesny spadek pobieranej energii o 50%.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ