Drive Harmony dla Microsoft Windows Home Server

0

DataCore Software, dostawca oprogramowania do wirtualizacji pamięci masowych, zaprezentował wersję beta oprogramowania DriveHarmony przeznaczonego dla systemu Microsoft Windows Home Server.

DataCore ma dziesięcioletnie doświadczenie w tworzeniu systemów do wirtualizacji pamięci masowych dla dużych centrów danych. Bazując na nim, w oprogramowaniu DriveHarmony producent jest w stanie zaoferować podobne funkcjonalności, w skali domowej infrastruktury i wykorzystywanych w niej twardych dysków. DriveHarmony integruje się w pełni z panelem kontrolnym systemu WHS, skąd użytkownicy mogą łączyć ze sobą fizyczne dyski w wirtualne pule o różnych pojemnościach.
Tak stworzony wirtualny dysk jest automatycznie chroniony kopią lustrzaną, inicjalizowany, formatowany, jest mu też przypisywana odpowiednia litera. Po tej operacji mogą z niego korzystać wszystkie aplikacje systemu WHS 2011.

Gospodarstwa domowe i małe firmy obracają coraz większymi ilościami cyfrowych danych, w związku z tym ich potrzeby w zakresie przestrzeni dyskowej cały czas rosną. Odpowiedzią na te potrzeby jest DriveHarmony. Aplikacja pozwala im na powiększenie udostępnionej przestrzeni poprzez dodawanie kolejnych napędów do puli wirtualnych dysków bez konieczności poświęcania czasu na reorganizację systemu plików w celu wykonania migracji. Cały proces jest przeprowadzany w tle, bez konieczności interwencji użytkowników.

DriveHarmony jest obecnie w fazie testów beta, a w jego pełna wersja będzie dostępna jeszcze w tym roku u wybranych partnerów OEM.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ