Dobry kwartał dla macierzy

0

Według badań Gartnera wartość światowego rynku macierzy dyskowych z kontrolerami w trzecim kwartale 2010 roku wyniosła 4,6 miliarda dolarów, co oznacza 16 procentowy wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym.

W 2009 roku rynek macierzy nie oparł się światowemu kryzysowi i mocno wyhamował. Warto jednak zwrócić uwagą na fakt, iż sprzedaż w trzeci kwartale bieżącego roku była wyższa o 8 procent był niż w analogiczny okresie 2008 roku. Oprócz EMEA, przychody w pozostałych regionach globu rosły w tempie dwucyfrowym. Na szczególną uwagę zasługuje Ameryka Łacińska ze wzrostem 43,4 procent. Sprzedaż w obszarze Azja-Pacyfik skoczyła o 22,2 procent, Japonii o 18 procent, a Stanach Zjednoczonych o 17, 2 procent. W porównaniu z trzecim kwartałem 2009 roku ilość sprzedanych terabajtów wzrosła o 60,4 procent, podczas gdy cena jednego terabajta spadła o 28 procent.

– Pomimo wciąż niepewnej sytuacji gospodarki światowej i ograniczonych budżetów, menedżerowie IT inwestują w macierze dyskowe, po to żeby wspierać projekty zwiększające efektywność działania organizacji – tłumaczy Roger Cox z Gartnera

Szczególne powody do radości powinni mieć trzej producenci – EMC, Fujitsu, NetApp, ich przychody ze sprzedaży rosły szybciej niż cały rynek. W przypadku Fujitsu był to wzrost rzędu 56,6 procent, NetApp – 54,3 procent, a EMC – 25,9 procent.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ