DNS-327L – multimedia w zasięgu ręki.

0

Firma D-Link wprowadza na rynek sieciowy serwer plików ze wsparciem dla usług chmury – model DNS-327L. Urządzenie umożliwia wygodny zdalny dostęp do dokumentów i plików multimedialnych przechowywanych na dyskach NAS.

DNS-327L zaprojektowano z myślą u przechowywaniu treści multimedialnych – muzyki, filmów oraz zdjęć. Przykładowo zdjęcia z wakacji zrobione smartfonem lub tabletem można zarchiwizować na dysku NAS w każdej chwili za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne. Użytkownik ma także dostęp do znajdujących się na urządzeniu dokumentów przez cały czas, bez względu na miejsce w którym przebywa. Natomiast wbudowany klient peer-to-peer (P2P) umożliwia nieograniczone pobieranie treści z Internetu. Urządzenie wyposażono także w UPnP Media Server z certyfikacją DLNA, umożliwiający strumieniowe przesyłanie treści multimedialnych wprost do urządzeń PlayStation3, Microsoft Xbox 360 lub odbiorników telewizyjnych z obsługą Internetu.

DNS-327L wyposażono w dwie kieszenie, przeznaczone dla 3,5 calowych dysków SATA o pojemności 6 TB. Znajdujący się z tyłu urządzenia port USB 3.0 umożliwia natomiast podłączenie drukarki lub dodatkowego dysku twardego. Po to, by zarchiwizować jego zawartość, wystarczy użyć dedykowanego przycisku na obudowie urządzenia. Procesor 1,2 GHz oraz 512 MB pamięci RAM, w które wyposażono urządzenie, zapewniają lepszą wydajność w porównaniu do poprzednich modeli. Cztery tryby pracy twardych dysków (RAID1, RAID0, Standard i JBOD) można wybrać w zależności od potrzeb użytkownika. W przypadku RAID1, dzięki mechanizmowi duplikacji zapewniona będzie najwyższa ochrona danych nawet w przypadku awarii dysku. Natomiast przy wyborze trybu JBOD użytkownik będzie miał do dyspozycji jedną pamięć masową bez podziału na dyski.

DNS-327L jest już dostępny na polskim rynku. Rekomendowana cena urządzenia wynosi 599 zł brutto.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ