Dimension Data przejmuje NextiraOne

0

Dimension Data zakupił NextiraOne. Dwuetapowa transakcja obejmuje nabycie przez Dimension Data całej działalności operacyjnej NextiraOne wraz z jej 1,850 pracownikami w Austrii, Belgii, Czechach, Holandii, Hiszpanii, Irlandii, Luksemburgu, Niemczech, Polsce, Portugalii, Słowacji, na Węgrzech i w Wielkiej Brytanii.

Planowaną strategią Dimension Data jest oferowanie połączonego portfolio obu firm do sektora MŚP, usługowego, publicznego i dużych przedsiębiorstw. Nowy właściciel szczególnie docenia działalność NextiraOne w obszarze rozwiązań unified communications i collaboration. Obecność Dimension Data w Europie wzrośnie z 10 do 16 krajów, firma pojawi się w 6 dodatkowych krajach, takich jak: Polska Węgry, Słowacja, Austria, Portugalia i Irlandia. Marka NextiraOne zostanie zmieniona na Dimension Data w ciągu następnych trzech miesięcy. Andrew Coulsen pozostanie na stanowisku CEO Dimension Data Europe i będzie odpowiedzialny za integrację firm. Natomiast David Winn będzie zarządzał pozostałymi oddziałami NextiraOne we Francji i Włoszech, będąc jednocześnie doradcą firmy Dimension Data ds. klientów i dostawców.

Założona w 1983 roku, Dimension Data jest dostawcą usług i rozwiązań ICT, który wykorzystuje swoją wiedzę w zakresie technologii, zdolność świadczenia usług na poziomie globalnym oraz ducha przedsiębiorczości w celu przyspieszania rozwoju ambicji biznesowych swoich klientów. Dimension Data jest członkiem NTT Group

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ