Dell przejmuje EMC

0

Dell kupił spółkę EMC, lidera rynku pamięci masowych. Wartość transakcji oscyluje wokół 67 mld USD.

67 letni Joe Tucci po 15 latach kończy swoje panowanie nie tylko w EMC, ale również w świecie pamięci masowych. Kierowana przez niego firma rozdawała karty w wielu segmentach rynku, a w niektórych jak np. backup appliance była wręcz hegemonem. – To jest dla mnie słodko-gorzkie pożegnanie- mówił podczas oficjalnej konferencji Della i EMC. Ale nic przecież nie trwa wiecznie.

Świat nowych technologii mknie bardzo szybko do przodu. Amazon i Google wyznaczają nowe reguły gry. Wielkie koncerny IT zaczęły również się zbroić, IBM czv HP posiadają w swojej ofercie pamięci masowe, serwery, sprzęt sieciowe, aplikacje – niemal wszystkie składniki potrzebne do zbudowania coraz modniejszych systemów konwergentnych. Wprawdzie Joe Tucci stworzył federację EMC, ale do pełnej układanki zabrakło mu serwerów i rozwiązań sieciowych. Natomiast Dell teoretycznie posiadał wszystko, aczkolwiek pamięci masowych były najwyraźniej najsłabszym ogniwem w portfolio. Łączny udział EMC i Della w rynku macierzy dyskowych wynosił w II kwartale bieżącego roku ponad 36%. Dla porównania wicelider zestawienia IBM kontrolował około 11 %.

Dell płaci 33,15 USD za każdą akcję EMC plus specjalną akcję. Finalizacja procesu przejmowania nastąpi w okresie od maja do października 2016. To największa transakcja w branży IT. W maju bieżącego roku Avago Technologies zaoferowało 37 mld USD za Broadcom.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ