Deduplikacja w HP

0

HP rozbudowuje swoje systemy dyskowe do tworzenia kopii zapasowych o funkcjonalność deduplikacji danych. Do oferty trafiły m.in. nowe systemy do backupu i wirtualne biblioteki taśmowe.

Do oferty HP trafiły pamięci masowe z funkcjonalnością deduplikacji dla firm różnej wielkości. Dla małych i średnich firm technologia deduplikacji została zintegrowana z rozwiązaniami do tworzenia kopii zapasowych HP StorageWorks D2D Backup System (D2D) – modele D2D 2500 i D2D 4000. Rozwiązania te mogą emulować maksymalnie 16 taśm LTO, dzięki czemu pozwalają na konsolidację procesu tworzenia backupu z maksymalnie 16 serwerów na jednym podłączonym do sieci urządzeniu. Systemy HP StorageWorks D2D 2500 i 4000 są już dostępne w sprzedaży. Cena katalogowa najprostszych modeli oferowanych w Unii Europejskiej wynosi 4229 euro.

Dużym przedsiębiorstwom HP oferuje funkcję deduplikacji w ramach rozwiązań HP StorageWorks Virtual Library System (VLS), które emulują wiele bibliotek lub napędów taśmowych, aby tworzyć kopie zapasowe dużych ilości danych i szybko je odtwarzać w przypadku awarii. O technologię deduplikacji będzie można rozbudować systemy HP StorageWorks z serii VLS6600 i VLS9000. Sprzedaż licencji rozpocznie się w lipcu. Licencje na modele VLS6200 i VLS12000 będą dostępne od września. Cena będzie uzależniona od pojemności fizycznej.

Aby umożliwić ochronę danych w małych i bardzo małych firmach, HP wprowadził również nowe wymienne systemy dyskowe do tworzenia kopii zapasowych HP StorageWorks RDX Removable Disk Backup Systems (RDX160 i RDX320). Ich funkcjonalność jest podobna do napędów taśmowych – są to małe twarde dyski zainstalowane w kasetach, które są umieszczane w podłączonym do komputera urządzeniu odczytująco-zapisującym. Dostęp do danych jest znacznie szybszy niż w przypadku taśm, a jednocześnie taki wymienny nośnik można wywieźć z firmy. System HP StorageWorks RDX Removable Disk Backup System jest już dostępny w sprzedaży. Cena katalogowa najprostszego modelu wynosi 199 euro.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ