Data Domain: licytacja trwa

0

Zarząd firmy Data Domain może być dumny. O przejęcie tej firmy walczą ze sobą dwaj giganci rynku pamięci masowych, NetApp i EMC. Dwa tygodnie temu NetApp zaproponował przejęcie Data Domain za 1,5 mld USD, dwa dni temu EMC zaproponowało 1,8 mld USD. Teraz NetApp podbija stawkę do 1,9 mld USD.

W ogłoszonym komunikacie zarząd firmy NetApp wskazuje na fakt, że portfolio produktowe Data Domain i NetApp doskonale się uzupełnia, podczas gdy w przypadku firmy EMC częściowo się pokrywa.

Taki scenariusz był przewidywany przez analityków, którzy twierdzili, że albo dojdzie do licytacji, albo EMC będzie chciał zablokować swojemu konkurentowi możliwość kupna technologii deduplikacji danych. Teraz, gdy firmy zaczęły przebijać stawkę, analitycy raczej przewidują zwycięstwo firmy EMC, która może pozwolić sobie na zainwestowanie większych pieniędzy niż NetApp. Jeśli tak się stanie, kolejnym krokiem podjętym przez NetApp może być próba kupna firmy Quantum, która także ma własną technologię deduplikacji, tak potrzebną obecnie firmie NetApp. Problem tylko w tym, że Quantum jest obecnie jednym z większych technologicznych partnerów… firmy EMC.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ