Data Domain DD670 z deduplikacją

0

Firma EMC wprowadziła na rynek nowy system pamięci masowej klasy średniej z funkcją deduplikacji. Nowa funkcjonalność poprawia wskaźnik cena/wydajność linii produktów Data Domain. DD670 jest wyposażony w procesory Intel Xeon seria 5500 z rodziny Nehalem.

EMC zapewnia, że system jest dwa razy szybszy od podobnych produktów klasy średniej oferowanych przez konkurencję gdy pracuje z nowym oprogramowaniem EMC Data Domain Boost i do półtora raza szybszy, gdy jest używany jako wirtualna biblioteka taśm.

DD670 oferuje ogólną wydajność wbudowanej deduplikacji 5,4 TB na godzinę. System może obsługiwać do 76 TB pojemności bez kompresji i do 2,7 PB pojemności logicznej zapewniając 50-krotne zmniejszenie objętości danych. Model podstawowy zawiera pamięć dyskową 12 TB w obudowie stelażowej 2U i umożliwia korzystanie z półek rozszerzeń z dyskami SATA o pojemności 1 TB lub 2 TB, co pozwala zwiększyć gęstość upakowania stelaża 2,1 raza.

Firma EMC poinformowała równocześnie o wprowadzeniu nowej serii produktów EMC Disk Library 5000 oraz o nowej opcji rozszerzenia pamięci masowej z deduplikacją do bibliotek Disk Library do systemów mainframe.
– Te nowe możliwości świadczą o dążeniu EMC do osiągania w dyskowych produktach do tworzenia kopii zapasowych nowej generacji najlepszych wskaźników cena/wydajność i do szerszego stosowania deduplikacji, na przykład w systemach mainframe — powiedział Shane Jackson, dyrektor ds. marketingu produktów w EMC.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ