Darmowy backup od Veeam Software.

0

Wirtualizacja zatacza coraz szersze kręgi. Ale nie wszystko opłaca się wirtualizować, dobrym przykładem są serwery wykonujące dużą ilość operacji odczytu/zapisu.

Niektóre trendy jak wirtualizacja desktopów wypadają świetnie jedynie podczas prezentacji w Power Point, zaś zdecydowanie gorzej w praktyce. Poza tym istnieje całkiem liczne grono osób odpornych na rynkowe nowinki. Ich przeciwieństwem są młode firmy opracowujące innowacyjne rozwiązania. Nowi gracze zazwyczaj chcą zburzyć istniejący ład i budować wszystko od początku. Ale to się nie udaje. Wyobraźmy sobie, że prosimy firmę, żeby wykonała nam remont kuchni, a jej szef proponuje przebudowę całego domu.

Ciekawym przykładem jest firma Veeam Software. Miałem przyjemność uczestniczyć w wielu prezentacjach tej firmy. Jej przedstawiciele za każdym razem z dumą powtarzali, że nie interesuje ich backup maszyn fizycznych. Niemniej w październiku ubiegłego roku producent poinformował o wprowadzeniu do oferty produktu Veeam Endpoint Backup FREE. Jak sama nazwa wskazuje jest to darmowe narzędzie do tworzenia kopii zapasowych danych pochodzących z komputerów PC z systemem Windows oraz pojedynczych serwerów fizycznych. Kopie bezpieczeństwa można zapisać na wewnętrznym lub zewnętrznym dysku twardym, na serwerze NAS albo w repozytorium kopii zapasowych Veeam. Oprogramowanie realizuje takie funkcje: automatyczne powiadamianie o aktualizacjach czy automatyczne wykrywanie dysku zewnętrznego, na którym tworzona jest kopia.

– Większość producentów każe sobie sporo płacić za taki poziom funkcjonalności, więc bezpłatne narzędzie tego typu może narobić dużo zamieszania na rynku ochrony danych – powiedział Dave Simpson, starszy analityk w firmie 451 Research. Bezpłatny produkt Veeam Sotware spotkał się nie tylko z przychylnymi opiniami analityków. Na blogu producenta pojawiło się wiele wpisów, świadczących o ciepłym przyjęciu Veeam Endpoint Backup FREE przez partnerów handlowych. Wielu z nich czekało na taki produkt. Jak działa aplikacja? Czy może być alternatywą dla płatnych programów? Veeam Endpoint Backup FREE można pobrać ze strony http://go.veeam.com/endpoint-pl

Veeam - Merytoryczny Partner Bloga

 
Powrót do Bloga

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ