Cztery nowości QNAP

0

QNAP Systems, producent serwerów dyskowych NAS, przedstawił cztery nowe modele, które wejdą do sprzedaży w grudniu br.: TS-439, TS-639, TS-809 PRO oraz TS-809U. Dzięki dwóm największym modelom, obsługującym do ośmiu dysków, firma wychodzi poza grupę konkurencyjnych firm, które mają w ofercie serwery obsługujące maksymalnie pięć dysków.

We wszystkich serwerach można instalować dyski Serial ATA o maksymalnej pojemności 1,5 TB (producent zapowiada aktualizację firmware’u serwerów przystosowanego do obsługi dysków 2 TB, gdy te pojawią się w ofercie producentów dysków). Kontroler dyskowy oferuje funkcję hot-swap, czyli możliwość wyjmowania i wkładania dysków w trakcie pracy serwera. Dyski można konfigurować w macierz RAID o poziomie 0, 1, 5 oraz 6, a także 5+Space, czyli RAID 5 z dyskiem zapasowym, na który automatycznie zostaną odzyskane dane w momencie awarii jednego z pozostałych dysków. Serwery oferują także opcję szyfrowania woluminów (AES 256-bit) i podwójny gigabitowy interfejs LAN.

Serwer NAS QNAP TS-639 umożliwia zainstalowanie do sześciu twardych dysków.

Modele QNAP TS-439 i TS-639 są w stanie pomiescić w sobie odpowiednio 4 i 6 dysków Serial ATA. Dodatkowo model TS-639 wzbogacono o usługi sieciowe „failover” i „load balancing”. Tymczasem model QNAP TS-809 PRO mieści w sobie aż osiem dysków – jest to największy serwer typu NAS w obudowie desktop. Przy wykorzystaniu dysków o pojemności 1,5 TB model TS-809 PRO może pomieścić do 12 TB danych. Od poprzedników wyróżnia go wydajny procesor i 2 GB pamięci RAM. W ofercie dodatkowo pojawi się odmiana TS-809U przystosowana do montażu w szafie przemysłowej.

Serwer NAS QNAP TS-809 jest największym w ofercie firmy QNAP. To jeden z niewielu modelu na rynku, który umożliwia zainstalowanie ośmiu dysków.

Oprócz wymienionych cech, nowe modele posiadają również opcje typowe dla wszystkich produktów QNAP: serwer FTP, WWW, drukarek USB, zarządzenie poprzez Internet, blokowanie połączeń i ataków na podstawie adresów IP, możliwość współpracy z zasilaczami awaryjnymi UPS poprzez USB, funkcję S.M.A.R.T., uruchamianie i wyłączanie serwera według kalendarza, oprogramowanie do prowadzenia kopii zapasowych, dokładne logi działań użytkowników, a także wiele różnych funkcji multimedialnych.

Przedstawiciele firmy QNAP twierdzą, że wchodząc na rynek z nową ofertą chcą zaspokoić potrzeby klientów, którzy potrzebują umieścić w swojej lokalnej sieci pojemne urządzenie np. do backupu stanowisk roboczych, a nie stać ich na kupno rozwiązań konkurencyjnych, często kilkukrotnie droższych i nie posiadających dodatkowych funkcji, jak serwer FTP czy WWW.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ