Czerwony i bezpieczny

0

Dział systemów komputerowych Toshiby zaprezentował nowe, odporne na wstrząsy 2,5-calowe dyski przenośne. Dysk SecuRed ma pojemność 200 GB, a od konkurentów wyróżnia go wbudowany czytnik linii papilarnych.

Dysk twardy umieszczono w czerwono-czarnej obudowie z niebieskim podświetlanym paskiem zasilania. SecuRed chroni zapisane dane także „fizycznie”. Urządzenie ma zintegrowany czujnik upadku swobodnego. Wykrywa on upadki swobodne, wstrząsy i wibracje we wszystkich kierunkach. Wykrycie takiego ruchu powoduje szybkie przemieszczenie głowicy dysku twardego znad talerzy i przygotowanie na uderzenie.

Praktycznie niemożliwe jest aby do zasobów zapisanych na dysku dostały się osoby postronne. Zintegrowany czytnik linii papilarnych pozwala uzyskiwać dostęp tylko upoważnionej osobie. Uwierzytelnianie za pomocą haseł oparte jest na zaawansowanym algorytmie AES-256, dodatkowo wbudowany jest mechanizm szyfrowania danych na dysku.

Dysk SecuRed wyposażony jest w przenośny system operacyjny Nomad oraz oprogramowanie Redemption Back-up Software, służące do tworzenia kopii zapasowych.

Cena brutto dysku SecuRed to ok. 800 zł.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ