Coraz większe macierze Netgeara

0

Netgear coraz bardziej wchodzi na rynek systemów pamięci masowych dla średnich firm. Najnowszą propozycją producenta jest 12-dyskowy serwer NAS przeznaczony do montażu w szafie przemysłowej – ReadyNAS 3200.

Nowa macierz ma wysokość 2U i może pomieścić do 12 dysków Serial ATA, każdy o pojemności do 2 TB. Wyposażona jest też w nadmiarowe zasilanie oraz dwa porty Gigabit Ethernet. ReadyNAS 3200 wykorzystuje system operacyjny ReadyNAS RAIDiator, który może współpracować z Apple Filing Protocol (AFP), a także z usługami współdzielenia plików NAS i aplikacji (iSCSI) w systemach Windows, UNIX/Linux i Mac OS. Producent podaje, że z zasobów macierzy może korzystać do 250 użytkowników.

Macierzy ReadyNAS 3200 jest wyposażona w funkcjonalność Continuous Data Protection (CDP) do automatycznej archiwizacji danych klientów oraz program do zdalnego współdzielenia plików ReadyNAS Remote. Wbudowana usługa ReadyNAS Vault umożliwia opcjonalną rozproszoną archiwizację w cenie rzędu 0,25 USD/GB/miesiąc.

Serwer ReadyNAS 3200 może być wyposażony w 6, 12 lub 24 TB przestrzeni dyskowej. Urządzenia będą dostępne w sprzedaży w Polsce pod koniec czerwca 2009 r. w cenie netto ok 5 tys. USD. Do urządzenia dołączana jest 30-dniowa wersja usługi ReadyNAS Vault. ReadyNAS 3200 chroniony jest pięcioletnią gwarancją.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ