Copan i Quantum pracują nad archiwizacją

0

Firmy Copan Systems i Quantum podpisały umowę o strategicznym partnerstwie, którego celem jest stworzenie systemu zarządzania niezestrukturyzowanymi plikami i ich archiwizacji. Ma on połączyć macierze dyskowe firmy Copan Systems i oprogramowanie StorNext firmy Quantum.

Copan potrzebował rozwiązania, które umożliwi skuteczny zapis i odczyt plików na swoich macierzach dyskowych MAID (Massive Array of Idle Disk), charakteryzujących się tym, że mają one tylko 25% aktualnie włączonych twardych dysków z najczęściej wykorzystywanymi danymi (dają przez to ogromne oszczędności w poborze energii). Dla całej współpracy kluczową funkcjonalnością oprogramowania StorNext stała się zdolność do obsługiwania systemów… taśmowych. Uruchomienie wyłączonego dysku w macierzach MAID firmy Copan zabiera do 14 sekund, a to zbyt długo dla tradycyjnych systemów plików. StorNext natomiast świetnie daje sobie z tym radę.

Obie firmy są obecnie na etapie wzajemnej certyfikacji swoich produktów. Jej wyniki mają być znane pod koniec września. Kolejnym etapem jest integracja oprogramowania StorNext w macierzach MAID firmy Copan, aby stworzyć z nich serwery NAS z funkcją archiwizacji. Pierwsze takie rozwiązanie umożliwi przechowanie do 100 TB danych, ale rozwiązania obu firm mogą znacznie więcej – największa macierz Copana oferuje prawie 900 TB przestrzeni, zaś oprogramowanie StorNext może zarządzać nawet petabajtami danych.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ