Compass wskaże drogę backupowi

0

Overland zapowiedział wprowadzenie do swojej oferty w grudniu urządzenia REO Compass, które ma pomóc w wykonywaniu backupu pomiędzy oddziałami firm. REO Compass jest macierzą dyskową, która integruje się z funkcjonującym w firmie oprogramowaniem do backupu, ustanowionymi politykami, a także fizycznymi i wirtualnymi bibliotekami taśmowymi.

Dzięki REO Compass ułatwiona może być konsolidacja backupu danych wykonywanego dotychczas w poszczególnych oddziałach firm poprzez minimalizację potrzebnego łącza do przeprowadzenia tego procesu. REO Compass łączy w sobie trzy funkcjonalności, dzięki którym szybciej i bezpieczniej przenosi dane pomiędzy lokalizacjami: blokową deduplikację danych, kompresję i szyfrowanie AES. Administratorzy mogą centralnie zarządzać zdalnie wykonywanymi backupami. Możliwe jest wykonanie połączenia punkt-punkt, ale także stworzenie większych sieci wielopunktowych.

Jak powiedział nam Thomas Storr, dyrektor sprzedaży Overland Storage w Centralnej Europie, REO Compass nie jest kolejnym rozwiązaniem replikacyjnym, bo umożliwia także przenoszenie danych pomiędzy różnymi rodzajami urządzeń – na razie tylko firmy Overland, ale w przyszłości także innych producentów. Rozwiązanie jest w stanie zintegrować się z oprogramowaniem BackupExec i NetBackup firmy Symantec, natomiast – podobnie i w tym przypadku – już wkrótce będzie zgodne także z innymi programami do backupu.

REO Compass jest dostępny w dwóch konfiguracjach jako urządzenie montowane w szafie przemysłowej. REO Compass 100 ma wysokość 1U, interfejs iSCSI i mieści cztery dyski Serial ATA skonfigurowane w RAID 5. REO Compass 500 ma wysokość 2U i 12 dysków SATA, a także – obok portu iSCSI – opcjonalną możliwość dołączenia modułu Fibre Channel. Funkcje deduplikacji, kompresji i szyfrowania są dostępne standardowo w obu modelach.

REO Compass będzie w sprzedaży od grudnia, cena podstawowego modelu to 5107 USD.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ