Chronimy dane coraz lepiej

0

IDC w przeprowadzanym co kwartał badaniu dotyczącym rynku oprogramowania do przechowywania i ochrony danych wskazuje na ciągły wzrost wartości sprzedaży. W pierwszym kwartale 2008 r. osiągnęła ona wartość 2,9 mln USD – o 9,4% więcej niż w tym samym kwartale poprzedniego roku.

Według analityków na tak duży wzrost wpłynęła przede wszystkim sprzedaż oprogramowania do zabezpieczania danych i replikacji danych przechowywanych w zaawansowanych systemach pamięci masowych. Firmy inwestują w nowe metody ochrony danych przede wszystkim dlatego, że zmniejszają się ich okna backupowe, umowy na poziom świadczenia usług (SLA) są coraz bardziej restrykcyjne, a budżety działów IT nie rosną w zadowalającym stopniu. W przypadku ewentualnej awarii czas przywrócenia dostępu do danych musi być jak najkrótszy.

Największy udział w rynku oprogramowania w pierwszym kwartale 2008 r. – 24,9% – miał EMC (wzrost o 6,1% z 674 mln na 715 mln USD). Drugie i trzecie miejsce przypadło odpowiednio firmom Symantec i IBM – 17,9% oraz 12,8% udziałów w rynku. Największy wzrost – o 21% – odnotowała firma NetApp (z 202 mln na 245 mln USD). Firmy HP i CA zajęły ex aequo piąte miejsce z udziałem na poziomie 4,4% każda.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ