Chcemy być numerem jeden w Polsce

0

Wojciech Urbanek rozmawia z Pawłem Regiec, Dyrektorem Sprzedaży iComarch24.

Comarch jak do tej pory nie był utożsamiany z branżą pamięci masowych. Skąd decyzja o wejściu na nowy segment rynku?

Comarch posiada bardzo dużą wiedzę i doświadczenie w zakresie działania systemów infrastruktury IT, począwszy od rozwiązań architektur IT, systemów backupu i archiwizacji, systemów Data Center, rozwiązań sieciowych i bezpieczeństwa, zarówno w obszarze technicznym jak i co najważniejsze biznesowym. Tą wiedzę oraz przede wszystkim gwarancję jakości chcemy także oferować w postaci produktów masowych – również dla mikrofirm oraz klientów indywidualnych. Dzięki Internetowi i wysokiej skalowalności jesteśmy w stanie zapewniać najwyższy poziom bezpieczeństwa w niskich cenach tak, aby były one korzystne nawet dla najmniejszych klientów. Chcemy być numerem jeden w Polsce.

dPawel_Regiec.jpg

W jaki sposób zamierzacie zrealizować ten cel?

Dostarczamy klientom najwyższej jakości bezpieczeństwo backupu i przechowywania danych. Niezależnie od tego czy są to nagrania pierwszych słów dziecka, zdjęcia z wakacji, czy dane finansowe przedsiębiorstwa – wiemy, że dla ich właściciela są bezcenne. Dzięki iBard24 nasi klienci mogą spać spokojnie, ponieważ troszczymy się o ich dane. Nieustannie szukamy i testujemy nowe kanały dystrybucji, aby docierać do firm oraz osób fizycznych, które potrzebują sprawdzonego backupu online.

W jaki sposób przedstawia się wsparcie dla backupu aplikacji i danych biznesowych?

iBard24 pozwala na backup plików o każdym rozszerzeniu, a także całych folderów. Nasi klienci biznesowi szczególnie cenią sobie zaawansowany backup baz MS SQL, a najpopularniejsze na rynku oprogramowanie finansowo-księgowe Comarch OPT!MA jest ściśle zintegrowane z iBard24. Dzięki temu bezpośrednio z Comarch OPT!MA jednym kliknięciem można rozpocząć backup bazy danych. To duże udogodnienie dla przedsiębiorców.

Bardzo wygodny jest także backup archiwum poczty e-mail (np. z popularnego w biznesie programu Outlook) – dzięki zastosowaniu backupu różnicowego oraz kompresji danych nawet bardzo duże pliki są sprawnie i szybko synchronizowane.

iBard24 zamierza osiągnąć przewagę, opierając się na nowych technologiach. Kto jest dostawcą infrastruktury zapewniającej funkcjonowanie iBard24? Z jakich nowych technologii korzysta serwis

iBard24 opiera swoją infrastrukturę o zasoby Comarch Data Center. Serce systemu wykorzystuje zarówno serwery fizyczne jak i wirtualne. Wykorzystujemy między innymi rozwiązania sprzętowe producentów HP (BladeSystem), 3ware, Seagate. W zakresie infrastruktury sieciowej urządzeń dostarczają Cisco, Junniper Checkpoint. Łącza telekomunikacyjne dostarczane są przez 4 niezależnych operatorów, ruch telekomunikacyjny rozkładany jest przy użyciu protokołu routingu BGP.

Wszystkie urządzenia działają w trybie HA (High Availability), dzięki czemu w przypadku jakiejkolwiek awarii podstawowego urządzenia zadania przejmuje urządzenie zapasowe. Parametry wszystkich maszyn fizycznych, wirtualnych, a także łączy telekomunikacyjnych są monitorowane w czasie rzeczywistym. W przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości powiadamiani są inżynierowie pełniący dyżur nad systemem w trybie 24/7/365. Inżynierowie dyżurni posiadają możliwość zdalnego dostępu do urządzeń za pomocą dedykowanych kanałów VPN z podwójną autoryzacją.

Świat IT przenosi się do chmury. Jak Pan ocenia proces migracji – tempo jest dość szybkie i zadowalające dostawców usług cloud czy raczej postępuje wolno, a ludzie z nieufnością patrzą na nowy model?

Wśród części polskich przedsiębiorstw panuje jeszcze stereotyp, że chmura nie jest w pełni bezpieczna, co przekłada się na ostrożne podejście do outsourcingu usług. Nie zmienia to jednak faktu, że rynkowe trendy są bardzo pozytywne i w każdym miesiącu obserwujemy wzrosty sprzedaży. Polacy stają się coraz bardziej świadomi korzyści, jakie niesie cloud computing. To przyszłość. W stronę chmury ewoluuje dzisiaj niemal każda branża.

Bezpieczeństwo to jedna z głównych barier powstrzymujących wielu potencjalnych klientów do przechowywania danych u zewnętrznych dostawców. Jak przekona Pan niezdecydowanych, że warto zaufać usługodawcy?

Bezpieczeństwo jest w tym przypadku bez wątpienia kluczowym kryterium wyboru. Dlatego tak ważne jest, aby współpracować tylko z firmami, które zapewniają jego najwyższy poziom. W Comarch Data Center, gdzie przechowywane są dane klientów iBard24, swoje dane przechowują także takie instytucje jak BP, Auchan czy Narodowy Bank Polski. Ich zaufanie do naszych centrów danych jest najlepszą gwarancją spełnienia najwyższych kryteriów bezpieczeństwa.

Inny powszechny problem związany z modelem cloud to przenoszenie danych. Co stanie się, jeśli usługobiorca zrezygnuje z Waszych usług i będzie chciał przenieść zasoby na własny system bądź do innego usługodawcy?

W każdym momencie nasi klienci mogą swobodnie rozporządzać swoimi zasobami – przenosić je, modyfikować oraz oczywiście usuwać.

Ilu użytkowników liczy iBard24. Czy przeważają wśród nich odbiorcy biznesowi czy indywidualni?

Na dzień dzisiejszy z usług iBard24 korzysta 4000 klientów. Liczba ta jednak dynamicznie rośnie i miesięcznie pozyskujemy nawet kilkuset nowych użytkowników. W przypadku kont bezpłatnych przeważają klienci indywidualni, firmy natomiast korzystają przede wszystkim z kont płatnych o większej pojemności.

Jakie są plany rozwoju serwisu. Czy w najbliższym czasie pojawią się nowe usługi? Ilu klientów zamierzacie pozyskać do końcu roku?

W kwietniu uruchomiliśmy nową usługę dedykowaną dla klienta indywidualnego. iBard24 Dysk Online to wirtualny pendrive, na który można szybko skopiować dane i mieć do nich dostęp z dowolnego komputera. W bezpłatnej wersji klient otrzymuje 2GB powierzchni do wykorzystania. Jeśli potrzebuje większej pojemności po prostu z niej korzysta, płacąc tylko 3 grosze dziennie za dodatkowy 1GB. Na start otrzymuje jednak od nas aż 1000GB do wykorzystania za darmo. Jest to doskonały sposób na bezpieczne przechowywanie danych bez wykonywania automatycznej synchronizacji. Klientom, którzy potrzebują funkcjonalność automatycznego backupu online, dedykujemy nasz sztandarowy produkt – iBard24 Backup Online.

Nasze plany biznesowe zakładają pozyskanie do końca roku ok. 2000 nowych klientów na wszystkie usługi iBard24

Więcej o usłudze iBard24>

Zobacz również:
Bezpieczeństwo danych w firmie – podejście tradycyjne i nowoczesne>

Test ibard24 – backup online>

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ