Celerra schodzi pod strzechy

0

Firma EMC zaprezentowała macierz dyskową Celerra NX4 przeznaczoną dla małych i średnich firm. Przy budowie urządzenia postawiono na elastyczność jego zastosowań – Celerra NX4 może funkcjonować jako serwer NAS, a także jako pamięć masowa w sieci SAN poprzez protokoły iSCSI i Fibre Channel.

Architektura macierzy Celerra NX4 została zbudowana na bazie rozwiązania EMC CLARiiON AX4. Macierz stała się uzupełnieniem oferty zunifikowanych systemów pamięci masowej, która obejmuje już systemy o większej pojemności – Celerra NS20 i Celerra NS40. System Celerra NX4 jest przeznaczony dla firm, gdzie zachodzi konieczność konsolidacji rozproszonych serwerów plików i pamięci masowej w jednym systemie, a jednocześnie w zespole działu IT brak jest inżynierów specjalizujących się w pamięciach masowych. Oprogramowanie EMC Celerra Startup Assistant pozwala uruchomić i skonfigurować system w 15 minut.

Zarządzanie macierzą odbywa się poprzez dostępne przez przeglądarkę oprogramowanie Celerra Manager, które umożliwia centralne administrowanie poprzez kreatory i zautomatyzowane zarządzanie woluminami. Rozwiązanie Celerra thin provisioning upraszcza zarządzanie pamięcią masową i zwiększa jej efektywność łącząc wirtualizację pamięci masowej dla hostów i użytkowników z zaawansowanymi, zautomatyzowanymi zabezpieczeniami. Za tworzenie migawkowych kopii danych odpowiedzialne jest oprogramowanie Celerra SnapSure. Ponadto oprogramowanie do replikacji lokalnej i zdalnej EMC Celerra Replicator umożliwia automatyczną replikację danych o znaczeniu krytycznym w jednym lub kilku ośrodkach rezerwowych.

System Celerra NX4 obsługuje systemy operacyjne Microsoft, Unix, Linux i VMware ESX Server oraz ważniejsze aplikacje, takie jak Microsoft Exchange, SQL Server, Oracle, VMware Virtual Desktop Infrastructure i VMware Site Recovery Manager. Macierz może udostępniać od 4 do 60 terabajtów pamięci i umożliwia skonfigurowanie do 60 dysków SATA lub SAS. Poprzez połączenie obu rodzajów tych dysków pozwala także tworzyć struktury wielowarstwowe z uwzględnieniem wymagań dotyczących dostępności i kosztów.

Minimalna konfiguracja systemu Celerra NX4 kosztuje 59 tys. zł netto. Maksymalna – 179 tys. zł.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ