CDP dla każdego

0

Tandberg Data zmienił oprogramowanie dołączane do urządzeń RDX QuikStor, przeznaczonych do zabezpieczania i archiwizacji danych. Oprogramowanie Symantec BackupExec zastąpił RDX FileKeeper. Wyróżnikiem nowego oprogramowania jest funkcjonalność ciągłej ochrony danych (CDP).

Urządzenie RDX QuikStor funkcjonalnie przypomina napęd taśmowy, ale zamiast taśm jako nośniki wykorzystywane są w nim twarde dyski umieszczone w specjalnych kartridżach. W sprzedaży są dyski o pojemnościach 80 i 160 GB, a także – od niedawna – 320 i 500 GB.

Nowe oprogramowanie, dołączane do RDX QuikStor, obok tradycyjnej funkcjonalności oprogramowania do backupu (wykonywanie kopii wybranych plików, folderów bądź całego systemu), umożliwia ochronę różnych wersji tego samego dokumentu, co jest jedną z głównych cech systemów tzw. ciągłej ochrony danych (Continuous Data Protection, CDP).

Oprogramowanie RDX FileKeeper umożliwia także odzyskanie całego systemu operacyjnego, co jest szczególnie przydatne np. przy awarii twardego dysku. Podczas tej procedury komputer jest bootowany bezpośrednio z wymiennego nośnika, po czym wszystkie dane są przenoszone na nowy dysk. Wszystkie zabezpieczane dane mogą być szyfrowane 128-bitowym kluczem.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ