Buffalo z nową serią NAS

0

EPA Systemy wprowadza na rynek nową serię serwerów NAS tego japońskiego producenta Buffalo. Rodzina dysków sieciowych LinkStation Pro kierowana jest do małych i średnich firm oraz grup roboczych w większych przedsiębiorstwach.

Każdy serwer Buffalo sprzedawany jest jako gotowe do pracy urządzenie, wyposażone w dyski twarde i stosowne oprogramowanie. Na rynek trafiają nowe modele Buffalo: jednodyskowe LiveStation PRO, dwudyskowe LiveStation PRO Duo oraz czterodyskowe LiveStation PRO Quad. W zależności od konfiguracji, każdy z wbudowanych dysków twardych może mieć pojemność 1 lub 2TB. Serwery wyposażono w nowy procesor Marvell 1.6GHz, gwarantujący transfer do 72MB/s.

Oprogramowanie do zarządzania oferuje m.in. pełną obsługę DLNA/UPnP, odpowiadającą za transmisję strumieniową multimediów do kompatybilnych odtwarzaczy, w tym telefonów z systemem iOS oraz Android. Usprawniono także działanie klienta sieci BitTorrent. Przechowywanie dane mogą być szyfrowane za pomocą sprzętowego mechanizmu. O bezpieczeństwo dba także pięć pełnych licencji profesjonalnego oprogramowania do backupu NovaStor Nova BACKUP, dodawanych do każdego urządzenia. Zadba m.in. o regularny, automatyczny transfer danych z podłączonych do sieci komputerów, tworząc ich kopię na serwerze. Dla większego bezpieczeństwa, modele LiveStation PRO Duo oraz LiveStation PRO Quad oferują obsługę trybów RAID.

− Gotowość do pracy zaraz po wyjęciu z opakowania, podłączeniu zasilania i przewodu sieciowego to charakterystyczna cecha serwerów Buffalo. Żadnej instalacji, konfiguracji. Z dodatkowego miejsca na pliki można korzystać błyskawicznie – mówi Paweł Premicz. Testowane i wysokiej jakości dyski twarde, zgodne z technologią hot-swap, zainstalowane są już fabrycznie.

Ceny netto nowych serwerów Buffalo na rynku polskim:

• LinkStation Pro 1 TB – 790 zł
• LinkStation Pro 2 TB − 1 020 zł

• LinkStation Pro Duo 2 TB − 1 289 zł
• LinkStation Pro Duo 4 TB − 1 890 zł

• LinkStation Pro Quad 4 TB − 2 305 zł
• LinkStation Pro Quad 8 TB − 3 691 zł

Wojciech Urbanek

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ