Bezpieczeństwo danych z SuperSafe

0

Polskim użytkownikom komputerów została udostępniona kolejna usługa backupu online. Serwis SuperSafe został uruchomiony przez poznańską firmę TotalSafe. Co unikalne, chronione dane są przechowywane w polskim centrum danych Data Center Beyond w Poznaniu.

Zaprezentowane rozwiązanie umożliwia zdalny backup danych z komputerów stacjonarnych i laptopów (z systemów operacyjnych Windows, Linux i Mac OS X), a także serwerów SQL i Exchange. Przesyłane dane są kompresowane, szyfrowane i w takiej postaci przesyłane do zdalnego centrum danych poprzez bezpieczny protokół SSL. Aplikacja kliencka działa w tle, pilnując, aby kopia nowych lub zmodyfikowanych danych była przesłana do centrum danych w sposób automatyczny.

Opłata za usługę jest rozliczana w trybie miesięcznym. Licencja na korzystanie z usługi kosztuje 19,95 zł za stanowisko (przy liczbie 1-3 stanowisk), 14,95 zł za stanowisko (przy liczbie 4-9 stanowisk) lub 9,95 zł za stanowisko (przy liczbie pow. 10 stanowisk). Dodatkowo firma pobiera opłatę za przestrzeń dyskową – podział ilościowy jest podobny, a opłata za gigabajt wynosi odpowiednio 1,50, 1, 40 i 1,30 zł miesięcznie. Możliwe jest także skorzystanie z miesięcznego okresu próbnego.

Więcej informacji na stronie www.supersafe.pl.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ