Będą zmieniacze RDX

0

Firma BDT – największy na świecie producent systemów automatyki taśmowej (zmieniaczy i małych bibliotek taśmowych) – stała się licencjobiorcą standardu RDX, którego właścicielem jest firma ProStor. Oznacza to, że powstają urządzenia podobne do zmieniaczy i bibliotek taśmowych, ale jako nośniki wykorzystujące kartridże RDX.

BDT to główny dostawca systemów automatyki taśmowej w modelu OEM od 1988 r. Jego odbiorcami są m.in. takie firmy jak HP, Quantum, Dell, Oracle/Sun, Tandberg Data czy actidata – wyprodukowane przez BDT urządzenia sprzedają pod swoimi markami.

BDT stał się uczestnikiem programu licencyjnego RDX Core, dzięki któremu producenci mogą tworzyć rozwiązania ściśle zintegrowane z technologią RDX lub integrować RDX z istniejącymi systemami, jak warstwy pamięci masowych, eksport i transport danych oraz archiwizacja offline.

Według IDC rynek zewnętrznych twardych dysków, włączając do niego dyski RDX, będzie charakteryzował się dużym wzrostem – od 2008 do 2012 r. ma urosnąć o 1400%. Rynek tradycyjnej automatyki taśmowej ma zacząć maleć.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ