Barracuda przechowa dane w chmurze

0

Barracuda Networks rozszerza swoje portfolio i uruchamia nową usługę copy.com – wirtualny dysk do przechowywania danych. Bezpłatna wersja usługi oferuje 5GB miejsca na prywatne zasoby.

Uruchomienie serwisu powiązano z promocją, w ramach której każdy zaproszony do usługi internauta bezpłatnie powiększa swój wirtualny dysk oraz dysk zapraszającego o kolejne 5GB. W wersji komercyjnej copy.com umożliwia firmom zakup nawet 500GB miejsca na dane. Copy.com wspiera systemy Windows, Linux, Mac OS X, Apple iOS oraz Android, a wkrótce także Windows Mobile.

Barracuda znana była do tej pory przede wszystkim wśród informatyków i administratorów, którzy korzystali z rozwiązań tej firmy do ochrony swoich sieci firmowych, m.in. Barracuda Spam&Virus Firewall. Uruchomienie usługi copy.com może sprawić, że z oferty Barracuda będą korzystać nie tylko eksperci IT, ale również użytkownicy indywidualni – na dodatek bezpłatnie.

W ramach copy.com Barracuda oferuje m.in. bezpłatny dysk wirtualny o pojemności 5GB. Producent świętując uruchomienie serwisu przygotował niespodziankę. Przez ograniczony okres pojemność dysku będzie można powiększać zgodnie z zasadą – każda zaproszona do usługi osoba to dodatkowe 5GB miejsca na dane, zarówno dla zapraszającego jak i zaproszonego. To co wyróżnia copy.com wśród podobnych na rynku rozwiązań to przede wszystkim wysoki poziom bezpieczeństwa danych oraz wsparcie różnych platform systemowych. Usługa jest kompatybilna z urządzeniami, działającymi w oparciu o systemy Windows, Linux oraz Mac OSX, a w wersji mobilnej Apple iOS oraz Android. Wkrótce Copy.com będzie można obsługiwać także z poziomu Windows Mobile.

W wypadku pakietów komercyjnych copy.com daje administratorom wirtualnego dysku pełną kontrolę nad korzystającymi z niego użytkownikami lub grupami użytkowników oraz umożliwia przydzielanie uprawnień dostępu do konkretnych danych dla poszczególnych pracowników lub grup pracowników. Firmy mogą wybrać spośród trzech płatnych pakietów komercyjnych, które udostępniają 100, 250 lub 500GB wolnego miejsca. Ceny poszczególnych pakietów dla firm deklasują rozwiązania konkurencyjne, m.in.: Apple iCloud, Amazon Cloud Drive, Dropbox, Google Drive czy Microsoft SkyDrive.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ