Badania SNW Europe

0

Dziś w Frankfurcie rozpoczęła się dwudniowa impreza Storage Networking World Europe. To największa wystawa edukacyjna na Starym Kontynencie organizowania przez SNIA Europe. Cyklowi wykładów, w tym roku zaplanowano 133 sesje, towarzyszy wystawa rozwiązań pamięci masowych, wirtualizacji, technologii data center

Organizatorzy imprezy na początku bieżącego miesiąca przeprowadzili badania wśród firm europejskich. Ich wyniki pokazują kierunek, w którym podążają przedsiębiorstwa, jakie są ich priorytety oraz jak przedstawiają się najnowsze trendy w branży. 55 procent respondentów deklaruje, że w 2011 roku nie zmieni wydatków na storage lub nawet je zwiększy. Natomiast 15 procent firm zamierza ograniczyć budżety na ten cel.

Dla 53 procent respondentów jednym z kluczowych problemów jest skomplikowane zarządzanie data center. Z badań wynika, że najważniejsze projekty związane z centrami danych w najbliższych 12 miesiącach obejmować będą nakłady na storage i zarządzanie danymi, wirtualizację serwerów, konsolidację infrastruktury i wirtualizację pamięci masowych.

W badaniu nie zabrakło pytań dotyczących cloud storage. Aż 45 procent respondentów stwierdziło, że główną przeszkodą, stojącą na drodze do upowszechniania tego modelu jest bezpieczeństwo. 79 procent na razie nie bierze pod uwagę przeniesienia swojej zasobów do usługodawcy, 2 procent już to uczyniło, a 11 procent planuje skorzystać z tego typu usług w przyszłym roku.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ