Backup online od Symanteca

0

Jak donosi Reuters, pod koniec marca Symantec uruchomi usługę backupu online. Obecnie z takiej usługi, świadczonej przez Symanteca, mogą korzystać tylko użytkownicy pakietu Norton 360, którzy otrzymują 2 GB przestrzeni dyskowej w bezpiecznym centrum danych (lub więcej – za dodatkową opłatą).

Jak podaje Symantec, z tej możliwości oferowanej przez Norton 360 korzysta obecnie ok. 30% użytkowników pakietu. Nowa usługa będzie bazowała na tych samych komponentach programowych i infrastrukturze centrum danych, ale do korzystania z niej nie będzie już konieczne posiadanie innych pakietów firmy Symantec. Technologia backupu online została kupiona przez Symanteca wraz z przejęciem w ubiegłym roku firmy SwapDrive za 124 mln USD.

Przedstawiciele Symanteca odmawiają podania informacji o cenach i funkcjonalności nowej usługi. Ujawniają jednak, że to dopiero początek budowania oferty usług w ramach modelu cloud computing. Wśród nich ma pojawić się m.in. techniczne wsparcie online dla użytkowników, którzy stracili swoje dane lub mają problemy z komputerem.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ