Backup i konwergencja

0

VMware, Microsoft, HP, NetApp czy Cisco to tylko niektórzy partnerzy technologiczni firmy Veeam Software. Co to oznacza dla klientów?

W czasie ubiegłorocznej imprezy VeeamON na scenie oprócz najważniejszych klientów nieprzypadkowo pojawili się m.in. menedżerowie VMware, Microsoft, HP czy NetApp. Współpraca z wielkimi koncernami dodatkowo uwiarygadnia mniejszych graczy. Ale co na tym zyskują klienci? To pytanie, na które trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, a zdania w tej materii są podzielone. Czasami kooperacja przybiera różne formy. Na naszym portalu, można znaleźć co najmniej kilka przykładów m.in. współpracy oprogramowania Veeam z macierzami NetApp. Innym ciekawym rozwiązaniem jest współdziałania Veeam Backup & Replication z Unified Computing System firmy Cisco. Drugi z wymienionych produktów należy do grupy systemów konwergentnych, konsolidujących zasoby pamięci masowej, serwery oraz sprzęt sieciowy. To urządzenia znajdujące się na fali wznoszącej, a Cisco jest prekursorem tego segmentu rynku – pierwsza wersja USC ujrzała światło dzienne w 2009 roku. Co nowego do kwestii bezpieczeństwa wnosi duet Veeam i Cisco? Największą korzyścią jest szybkie odzyskiwanie danych. Szybkość operacji wejścia/wyjścia w architekturze UCS w połączeniu z dostępną w rozwiązaniu Veeam Backup & Replication technologią błyskawicznego odzyskiwania maszyn wirtualnych zapewnia przedsiębiorstwom niemal ciągłą ochronę danych oraz realizację rygorystycznych parametrów RPO i RTO, których wymagają aplikacje warstwy 1. Kolejny benefit stanowi krótki czas tworzenia kopii zapasowych. Wbudowane w rozwiązanie Veeam mechanizmy deduplikacji i akceleracji sieci WAN w połączeniu z platformą UCS pozwalają skrócić czas tworzenia kopii zapasowych o 95%. Użytkownicy docenią także możliwość dowolnego zaprojektowania systemu pamięci masowej. Rozwiązanie Veeam i UCS obsługują różne protokoły i urządzenia pamięci masowej. Dzięki temu przedsiębiorstwo może skorzystać z konfiguracji zweryfikowanej przez firmę Cisco lub stworzyć własną architekturę w oparciu o serwery Cisco z zastosowaniem wybranej pamięci masowej.

W zwirtualizowanym świecie firmy poszukują aplikacji oraz infrastruktury do obsługi nowoczesnych centrów danych. Kombinacja rozwiązań Veeam Backup & ReplicationTM oraz Cisco Unified Computing System to ciekawa propozycja dla organizacji sięgających po innowacyjne narzędzia.
Veeam - Merytoryczny Partner Bloga
Powrót do Bloga

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ