Arkeia proponuje: płać za wagę backupu, nie za serwis

0

Arkeia Software wprowadziła nowy sposób licencjonowania swoich produktów, który ma stanowić ciekawą alternatywę dla dotychczasowych opcji licencjonowania – od teraz klienci będą mogli wybrać opcję płatności za każdy terabajt danych.

Najważniejszą zmianą jest wprowadzenie opłat niezależnych od infrastruktury klienta, a powiązanych z ilością backupowanych danych. W ten sposób klienci nie muszą płacić za obsługę poszczególnych stacji roboczych, czy serwerów.

W nowym cenniku dostępne są trzy pakiety produktów: Starter, SMB i Enterprise. Każdy z nich posiada w standardzie m.in. serwer backupu dla systemu Linux lub VMware, usługę deduplikacji u źródła i nieograniczoną obsługę napędów i bibliotek taśmowych.

W ramach pakietów klienci otrzymują dożywotnią licencję na używanie danego rozwiązania Arkeia Network Backup oraz roczną usługę serwisową, obejmującą support techniczny w języku polskim oraz bezpłatne aktualizacje oprogramowania. Każdy z pakietów można w dowolnej chwili rozszerzyć do wyższej wersji, dopłacając jedynie różnicę pomiędzy cenami poszczególnych opcji.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ