Adaptec kupuje Aristos Logic

0

Adaptec zdecydował o kupnie firmy Aristos Logic, twórcy procesorów do kontrolerów RAID i oprogramowania. Wartość transakcji to 41 mln USD. Zasoby firmy Aristos Logic mają pomóc Adaptecowi w rozwijaniu swojego biznesu OEM i wchodzeniu na nowe rynki.

Aristos Logic jest producentem wieloprotokołowych procesorów RAID (RAID Storage Processor, RSP) oraz towarzyszącego im oprogramowania. Technologia wykorzystana w procesorach pozwala na przyspieszenie transmisji danych poprzez przetwarzanie komend protokołu, przyspieszanie działania aplikacji zarządzających pamięciami masowymi i zarządzanie nimi – wszystko w ramach jednego układu. Natomiast oprogramowanie firmy Aristos, dające możliwość skorzystania z funkcjonalności procesorów RSP, jest wykorzystywane przez producentów systemów pamięci masowych do budowy ich własnych rozwiązań. Całe rozwiązanie jest wysoce skalowalne – może być wykorzystane zarówno w prostych kontrolerach RAID, jak też zaawansowanych, rozbudowanych macierzach dyskowych.

Adaptec wskazuje na dwa główne cele związane z tą transakcją. Pierwszym jest możliwość pozyskania nowych partnerów OEM, którzy do tej pory współpracowali głównie z Aristos Logic, a teraz mogą też być zainteresowani całą ofertą Adapteca. Drugim celem jest przejęcie technologii, która pomoże w stworzeniu kontrolerów RAID i HBA dla dysków Serial ATA i Serial Attached SCSI oferujących transfery do 6 Gb/s.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ