actiLib z napędami LTO-5

0

Firma actidata oferuje automatykę taśmową serii actiLib Autoloader 1U oraz actiLib Library 2U/4U/8U z najnowszymi napędami taśmowymi serii LTO-5 HH oraz LTO-5FH. Poszczególne modele z rodziny automatyki taśmowej actidata actiLib są wyposażone w 8, 24, 48 bądź 96 slotów na taśmy, maksymalna możliwa pojemność może dochodzić do 288 TB, a transfer danych do 4,03 TB/godz.

Urządzenia serii actiLib Automation to rozwiązania do ochrony danych w małych i średnich firmach. Produkty charakteryzują się prostą obsługa serwisową. Napędy taśmowe, zasilacze, magazynki, moduły interfejsów czy wentylatory są łatwo wymienialne bez konieczności demontażu całego urządzenia z szafy przemysłowej lub otwierania pokrywy urządzenia.

actiLib Autoloader 1U jest dostępny z napędami LTO-3, LTO-4 oraz LTO-5, wszystkie w połówkowej wysokości. Model z najnowszym napędem LTO-5 może pomieścić w ośmiu slotach taśmy o maksymalnej łącznej pojemności do 24 TB oraz przesyłać dane z prędkością do 1000 GB/godz, przy uwzględnieniu kompresji 2:1. Urządzenia są dostępne z interfejsami LVD SCSI320, SAS oraz FibreChannel.

Napędy taśmowe LTO-5 są wyposażone w sprzętowe szyfrowanie danych AES 256-bit i oferują pojemność do 3 TB oraz prędkość przepływu danych do 280 MB/sek., przy sprzętowej kompresji danych 2:1. Napędy o połowie wysokości wyposażone są w buforową pamięć zapisu i odczytu o pojemności 256 MB, natomiast napędy o pełnej wysokości oferują 512 MB. Nowością w napędach LTO-5 jest partycjonowanie nośników, które skraca czas dostępu do danych. Nową funkcjonalnością jest także Long Term File System – system plików ułatwiający zarządzanie danymi. Dzięki tej funkcji pliki i katalogi mogą być widoczne na desktopie lub metodą „przeciągnij i upuść” kopiowane z taśmy i na taśmę. W celu zabezpieczenia krytycznych danych przed nadpisaniem urządzenia standardowo posiadają funkcję WORM – jednorazowy zapis, wielokrotny odczyt.

Cenny netto urządzeń actiLib Autoloader 1U wynoszą 4.566 EUR oraz 5.599 EUR, natomiast w przypadku actiLib Library od 5.899 EUR do 14.459 EUR.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ