actiDisk vTanis RDX poprawi wydajność backupu

0

actidata, niemiecki producent systemów do backupu i archiwizacji danych, wprowadziła do sprzedaży urządzenie, actiDisk vTanis RDX. Wirtualna biblioteka taśmowa RDX serii actiDisk vTanis RDX dysponuje 8 slotami na nośniki RDX i oferuje pojemność do 8TB przy zastosowaniu nośników o pojemności 1TB każdy.

System wymiennych nośników danych RDX oferuje użytkownikom w trybie pracy biblioteki dyskowej integrację w istniejąca infrastrukturę sieciową oraz możliwość migracji z przestarzałych technologii taśmowych lub konsolidację zasobów zmagazynowanych na nośnikach RDX.

Użytkownicy, którzy planują zakup taśmowej biblioteki do backupu oraz urządzenia iSCSI do centralnego składowania danych, mogą połączyć dwie funkcjonalności w jednym urządzeniu, decydując się na rozwiązanie actiDisk vTanis RDX. Urządzenie oferuje zarówno dużą pojemność jak i zabezpieczanie danych na wymiennych nośnikach RDX. Rozwiązanie jest kompatybilne ze wszystkimi dostępnymi na rynku nośnikami RDX, także innych producentów.

actiDisk vTanis RDX wyposażone jest w interfejs iSCSI (2x 1Gbit) i umożliwia sieciowy dostęp do każdego z 8 slotów załadowanych nośnikami RDX z całkowitą prędkością przepływu danych do 6 GB/min.
Dodatkowo rozwiązanie może pracować w trzech trybach: jako system dyskowy (JBOD), jako wirtualna biblioteka taśmowa (VTL), gdzie emulowana jest realna biblioteka taśmowa z napędem LTO-4 kompatybilna z powszechnie stosowanymi aplikacjami do backupu i archiwizacji danych i zarządzana przez protokół iSCSI. Trzeci tryb pracy to iSCSI Target,gdzie w istniejącym otoczeniu sieciowym jest oferowane do 8 volumenów.

Urządzenie o wysokości 2U może być instalowane w 19-calowej szafie przemysłowej,jak również używane jako desktop. actiDisk vTanis umożliwia zastosowanie nośników RDX o różnej pojemności, które można elastycznie stosować w różnych miejscach w sieci.

Rozwiązanie jest objęte 3-letnią standardową gwarancją producenta oraz 2-letnim serwisem szybkiej (do 48 godzin) wymiany – oferowany serwis można opcjonalnie przedłużyć aż do 5 lat. Zestaw z urządzeniem zawiera m.in pakiet oprogramowania Symantec Backup Exec 2010 Quickstart Server Edition for Windows.

Cena rynkowa urządzenia dla użytkownika końcowego bez VAT wynosi 2.295 euro. W ramach akcji promocyjnej actidata oferuje firmą handlowym możliwość zakupu zestawu promocyjnego obejmującego urządzenie actiDisk vTanis RDX oraz 4 nośniki RDX750 GB w cenie 2.375, euro/szt. (bez VAT), dzięki temu dilerzy uzyskają zestaw o ponad 500 EUR taniej niż przy oddzielnym zakupie urządzenia i nośników

Promocja jest ważna do 15. lipca 2011 przy zakupie poprzez autoryzowaną dystrybucję actidata w Polsce. Każdy z resellerów biorących udział w promocji może zakupić tylko jeden promocyjny zestaw.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ