actidata aktualizuje serię actiTape LTO

0

actidata wprowadziła do sprzedaży unowocześnione i wyposażone w dodatkowe funkcje napędy taśmowe serii actiTape LTO Performance Class SAS/FC oferujące wiele technicznych innowacji.

Są to m.in większy transfer danych, szybsze interfejsy oraz zwiększony bufor danych dzięki czemu do 50% zredukowany został czas niezbędny do przeprowadzenia backupu i zapisu danych w stosunku do konkurencyjnych urządzeń LTO.

Od tej chwili wszystkie napędy actiTape LTO-3, -4 i -5 Performance Class są wyposażone w szybkie interfejsy 6 Gb/s SAS, co oznacza 100 procentowy wzrost wydajności w porównaniu do innych napędów taśmowych LTO. Zwiększenie pojemności bufora do 256 MB, jak również automatyczne dopasowanie prędkości zapisu do napływających danych (DSM) umożliwia we wszystkich napędach maksymalne wykorzystanie zalet technologii LTO oraz delikatny przesuw taśmy z minimalną ilością startów i zatrzymań. Dodatkowo zwiększona została prędkość przepływu danych do 80 MB/s w napędach LTO-3 HH SAS i do 120 MB/s w przypadku napędów LTO-4 HH SAS, co czyni z urządzeń serii actiTape LTO Performance Class SAS urządzenia szybsze o 33 – 50% od produktów konkurencji. Napędy serii actiTape LTO Performance Class SAS/FC oferują znacznie niższe zużycie energii w porównaniu z innymi napędami LTO, a tym samym są bardziej przyjazne dla środowiska ograniczając emisję ciepła, jak również będąc tym samym tańszymi w eksploatacji i bardziej niezawodnymi. Dodatkową innowacją jest gwałtowne skrócenie czasu gotowości do pracy (Load to Ready) oraz zwiększenie szybkości przesuwu taśmy. Dzięki temu napędy LTO oferowane przez actidata charakteryzują się o 180% szybszym czasem przewijania i pozycjonowania a tym samym szybszym czasem dostępu do danych w porównaniu z rozwiązaniami konkurencyjnymi.

Napędy actiTape LTO-5 z pojemnością do 3TB i prędkością przepływu danych aż do 1 TB/godz. (przy sprzętowej kompresji danych 2:1) są dodatkowo wyposażone w innowacyjną technologię LFTS (Linear Tape File System). Technologia ta umożliwia użytkownikom pracę z napędem w taki sam sposób jak z dyskami twardymi, przez co oferowane są użytkownikom dodatkowe możliwości, np.: dostęp do napędu taśmowego LTO bezpośrednio z managera plików systemu operacyjnego (np. Explorer), przejrzysta struktura folderów oraz prosta wymiana danych pomiędzy systemami operacyjnymi a także możliwość rezygnacji z aplikacji backupowych przy zadaniach związanych z długoletnią archiwizacją. Sterowniki LTFS dla systemów Windows 7/2008 (32/64-Bit), MAC OS i Unix/Linux są dostępne bezpłatnie do pobrania ze strony www.actidata.com. Dodatkową innowacją oferowaną przez actidata w napędach LTO-5 jest „Data Safe Mode“. Jest to tzw. “SoftWORM“, czyli sterowane poprzez aplikację jednorazowy zapis i wielokrotny odczyt standardowych nośników LTO-5. Oznacza to prostą ochronę danych przed ich ponownym przepisaniem, modyfikacją czy skasowaniem. Procesem steruje bezpłatna aplikacja „Tape Drive Tools”, która jest do pobrania ze strony producenta.

Napędy serii actiTape LTO-5 są poza tym wyposażone w gniazdo Ethernet umożliwiające szybsze pobieranie i aktualizacje firmware urządzenia (FW) oraz proste przeglądy poprzez ethernet. Dodatkowo w celu umożliwienia podłączenia i zarządzania jednym napędem taśmowym przez dwa serwery seria ta została wyposażona w podwójne złącza tzw. dual port SAS 6Gb lub dual port FC 8Gb.

Naturalnie wszystkie oferowane napędy actidata LTO wspierają technologię WORM, szyfrowanie danych z 256-bitowym algorytmem AES (tylko LTO-4/-5) oraz partycjonowanie nośników (tylko LTO-5) oraz są kompatybilne w zapisie i odczycie z innymi dostępnymi na rynku napędami LTO. Urządzenia są standardowo wyposażone w oprogramowanie Symantec Backup Exec 2010 QuickStart Server Edition umożliwiające instalację i eksploatację napędów w środowisku Windows Server oraz zarządzanie mediami wraz z ich inteligentną diagnozą i informacjami o stanie kaset.

Napędy serii actiTape LTO Performance Class objęte są 3-letnią gwarancją, jak również 3-letnim serwisem szybkiej wymiany. Opcjonalnie istnieje możliwość odpłatnego przedłużenia gwarancji na 4. i 5. rok, zakup serwisu naprawczego w miejscu instalacji oraz zakup dodatkowego wyposażenia (kontrolery, kable, nośniki LTO lub odpowiednie obudowy do szaf rackowych o wysokości 1U).

Cena rynkowa przykładowych urządzeń wynosi (cena dla użytkownika końcowego bez VAT):

actiTape LTO-3 HH Performance Class int. SAS 6Gb 1.035,- EUR/szt.
actiTape LTO-4 HH Performance Class int. SAS 6Gb 1.235,- EUR/szt.
actiTape LTO-5 HH Performance Class int. SAS 6Gb 1.785,- EUR/szt.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ