Acronis Backup & Recovery 11 w polskiej wersji

0

Acronis wprowadził do sprzedaży produkty z rodziny Acronis Backup & Recovery 11 w polskiej wersji językowej. Ta najnowsza wersja oprogramowania łączy funkcje odzyskiwania całych systemów i ochrony danych w jednym produkcie.

Nowa rodzina produktów dla biznesu, Acronis Backup & Recovery 11, oparta na opatentowanej przez Acronis technologii tworzenia obrazów dysków, to pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku, które umożliwia odzyskiwanie całych systemów po awarii oraz ochronę danych za pomocą jednego, zintegrowanego pakietu oprogramowania.

Acronis Backup & Recovery 11 oferuje w jednym rozwiązaniu pełną ochronę całego systemu wraz z systemem operacyjnym, aplikacjami i ustawieniami, jak też ochronę indywidualnych plików i danych w środowisku maszyn fizycznych i wirtualnych, a także przechowywanie kopii zapasowych w bezpiecznej lokalizacji zdalnej – „cloud”. Dzięki prostemu w obsłudze interfejsowi użytkownika, każdy administrator czy manager IT jest w stanie wykorzystać kompleksowe możliwości jakie daje ta zunifikowana platforma, przy jednoczesnym uproszczeniu procedur i obniżeniu kosztów obsługi prowadzonych projektów informatycznych.

Nowe kluczowe cechy i funkcje rozwiązania to m.in.:

• Odzyskiwanie danych po awarii i ich ochrona w jednym

– metoda „system-centric”, tj. błyskawiczne przywracanie całego systemu do pracy – funkcje odzyskiwania po awarii, które wykorzystując opatentowaną technologię tworzenia obrazów dysku, umożliwiają błyskawiczne przywrócenie zarówno wszystkich danych, plików i aplikacji jak i systemów operacyjnych do stanu z określonej chwili przed awarią;
– metoda „data-centric”, tj. błyskawiczne przywracanie danych niezależnie od miejsca ich przechowywania – funkcje ochrony i odzyskiwania danych, które umożliwiają błyskawiczne odzyskiwanie, zarządzanie i wyszukiwanie poszczególnych plików z kopii zapasowej, niezależnie od miejsca ich położenia w archiwum kopii zapasowych.

• Wsparcie dla środowisk fizycznych, wirtualnych i typu cloud

– umożliwia tworzenie kopii zapasowych zarówno środowisk fizycznych jak i wirtualnych, a dodatkowo, dzięki Acronis Backup & Recovery 11 Online, pozwala na przechowywanie plików i obrazów całego systemu w „chmurach”, w bezpiecznej lokalizacji zdalnej.

• Obsługa i wsparcie platform wirtualizacji

– Acronis Backup & Recovery 11 Virtual Edition – umożliwia nieograniczoną liczbę migracji z hosta i na hosta, w tym także między różnymi środowiskami;
– po umieszczeniu agenta na maszynie wirtualnej zarządza się nią dokładnie tak samo, jak komputerem fizycznym;
– ponadto korzystając z jednego agenta dla platformy VMware vSphere lub Microsoft Hyper-V, można jednocześnie zarządzać wszystkimi maszynami wirtualnymi znajdującymi się na hoście, upraszczając administrację i obniżając koszty stałe.

• Zarządzanie

-Disaster Recovery Plans – dzięki instrukcji „krok po kroku”, pozwala nawet niedoświadczonym pracownikom zabezpieczyć i odzyskać system w przypadku awarii.

Rodzina produktów Acronis Backup & Recovery 11 w polskiej wersji językowej jest już dostępna u partnerów handlowych Acronis: Clico i Iixon. Ceny rekomendowane wahają się od około 54 Euro za Acronis Backup & Recovery 11 Workstation PL do około 1 304 Euro za Acronis Backup & Recovery 11 Virtual Edition PL (with UR).
Obsługa Microsoft Exchange Server 2010 i Microsoft SQL Server udostępniona będzie w późniejszym terminie.

Wojciech Urbanek

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ