Aby HA i DR były skuteczne…

0

Symantec wprowadził do oferty program Veritas CommandCentral Disaster Recovery Advisor – narzędzie umożliwiające testowanie skuteczności planów High Availability i Disaster Recovery. Rozwiązanie to umożliwia ciągłe monitorowanie oraz wczesne ostrzeganie o ukrytych problemach konfiguracyjnych, mających wpływ na możliwość przywrócenia przetwarzania danych w ośrodku zapasowym.

Moduł Veritas CommandCentral Disaster Recovery Advisor, przy zastosowaniu kompleksowej bazy wiedzy na temat tysięcy krytycznych elementów konfiguracyjnych, niezbędnych do prawidłowego działania planów DR, wskazuje zagrożenia oraz sposoby ich usunięcia. Redukuje czasochłonność prac i zwiększa poziom jakości oferowanych usług wysokiej dostępności i ograniczania skutków katastrofy.

Program Disaster Recovery Advisor nie wymaga instalacji agentów na serwerach produkcyjnych ani przeprowadzania konfiguracji w celu dostosowania do środowiska IT. Baza wiedzy, jest stale i automatycznie aktualizowana.

Narzędzie Disaster Recovery Advisor obsługuje heterogeniczne centra danych. Program wspiera popularne rozwiązania klastrowe i systemy zarządzania pamięciami masowymi. Narzędzie Disaster Recovery Advisor wspiera główne systemy operacyjne i bazy danych, co pozwala menedżerom centrów danych stosować je w istniejących i planowanych środowiskach bez wprowadzania żadnych ograniczeń dla wzrostu i skalowalności.

Rozwiązanie Veritas CommandCentral Disaster Recovery Advisor jest dostępne w cenie od 4076 euro w zależności od liczby procesorów monitorowanego środowiska. Firma Symantec oferuje także bezpłatną usługę oceny zagrożeń, co pozwala klientom określić stopień przygotowania rozwiązań HA/DR.

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej w 2008 r. na zlecenie firmy Symantec, ponad 30% testów poprawności działania planów Disaster Recovery w przedsiębiorstwach kończy się niepowodzeniem, a tylko 47% osób odpowiedzialnych za realizację tych planów uważa, że jest możliwe pełne przywrócenie prawidłowego działania systemu w ciągu tygodnia. To zjawisko jest spowodowane zmianami konfiguracji lub rozbieżnością pomiędzy stanem faktycznym a wymaganym, która występuje samoistnie w ciągu cyklu życiowego systemów. Skuteczność planu DR po awarii wymaga kompleksowego monitorowania i tworzenia raportów dotyczących konfiguracji aplikacji, serwerów i pamięci masowej, a także elastycznego sposobu testowania rozwiązań HA/DR.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ