3PAR w rękach Della?

0

Dell poinformował o zakupie amerykańskiej firmy 3PAR, producenta systemów pamięci masowej oraz oprogramowania do zarządzania pamięcią masową. Wartość transakcji wyniesie 1,5 miliarda dolarów, a jej finalizacja ma nastąpić do końca bieżącego roku.

Dell wchłania mniejszych graczy, konsekwentnie budując swoją pozycję wśród dostawców rozwiązań do magazynowania danych. Analitycy uważają, że 3PAR to ostatni z brakujących elementów,a jego pozyskanie pozwoli Dellowi odgrywać jedną z pierwszoplanowych ról w tym segmencie rynku. Na początku 2008 roku Dell nabył za 1,4 miliarda dolarów EqualLogic, producenta macierzy pamięci masowych z obsługą protokołu iSCSI. W bieżącym roku producent wzbogacił swoje portfolio, przejmując Exanet, firmę specjalizującą się w sieciowych rozwiązaniach składowania danych oraz startup Ocarina Networks, pracujący nad technologiami deduplikacji i kompresji danych.

Dell wraz z zakupem 3 PAR, zyska m.in. serwer pamięci masowej InServ, system konkurujący na rynku z takimi rozwiązaniami jak EMC Symmetrix czy Hitachi Data Systems Universal Storage Platform.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ