3PAR: macierze F-Class z zaawansowanymi funkcjami

0

3PAR zaprezentował nową rodzinę systemów pamięci masowych klasy średniej – InServ F-Class Storage Server (modele F200 i F400). Według producenta, oferują one wiele funkcjonalności, dostępnych do tej pory wyłącznie w macierzach najwyższej klasy, eliminując jednocześnie ograniczenia typowe dla macierzy klasy średniej, związane ze skalowalnością, wydajnością i zarządzaniem.

Zdaniem producenta, nowe macierze 3PAR F-Class pomagają firmom zaoszczędzić fundusze na trzy sposoby: dzięki poczwórnemu kontrolerowi pozwalają na kupowanie mniejszej liczby macierzy (do 50%) w porównaniu z tradycyjnymi modelami, eliminują do 75% zapotrzebowania na pojemność, zasilanie, chłodzenie i przestrzeń oraz umożliwiają spędzenie do 90% mniej czasu na zarządzaniu pamięciami masowymi (dzięki wykorzystaniu systemu operacyjnego InForm – tego samego, który stosowany jest w macierzach dyskowych 3PAR klasy najwyższej).

Nowe macierze F-Class są jedynymi modelami na rynku macierzy klasy średniej wyposażone w kontroler działający w trybie-Mesh-Active. W przeciwieństwie do tradycyjnej architektury Active-Active, gdzie każda jednostka LUN (lub wolumin) jest aktywna tylko na jednym kontrolerze, w architekturze Mesh-Active każdy LUN może być aktywny na każdym kontrolerze.

W każdym kontrolerze w macierzach F-Class zastosowano także system 3PAR Gen3 ASIC with Thin Built In, który pozwala na obsługę różnego rodzaju danych zapisanych w macierzy. Dzięki temu dane i metadane są przetwarzane niezależnie przez inny procesor i pamięć w kontrolerze, niż np. zapytania transakcyjne do baz danych. Dzięki temu znacznie rośnie efektywność pracy macierzy.

Dodatkowo, macierze F-Class mają wbudowaną funkcję 3PAR Virtual Domains – pierwszy na rynku hypervisor storage’owy, który pozwala na tworzenie setek oddzielnie zarządzanych i konfigurowanych wirtualnych macierzy dyskowych.

Nowe macierze 3PAR InServ F-Class Storage Servers są już dostępne w sprzedaży. Podstawowy model z dwoma kontrolerami i 16 dyskami o łącznej pojemnosci 2,3 TB kosztuje 60 tys. euro (wersja F200) lub 65 tys. euro (wersja F400).

Wyłącznym dystrybutorem macierzy 3PAR jest krakowska firma Polcom Storage.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ