ZoneFlex 7782-N – punkt dostępowy Ruckus Wireless

0

Ruckus Wireless poinformował o wprowadzeniu na rynek punktu dostępowego – ZoneFlex 7782-N. Nowy produkt zaprojektowany został z myślą o dostarczeniu połączeń dla wielu użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych w bardzo zatłoczonych miejscach.

ZoneFlex 7782-N to kompaktowe rozwiązanie Wi-Fi zapewniające wysoką jakość transmisji danych nawet przy dużej liczbie użytkowników. Operujący w standardzie 802.11n dwuzakresowy access point może zapewnić obsługę ponad 500 urządzeń jednocześnie. Oprócz tej ultra-pojemności, najważniejszą cechą wyróżniającą produkt Ruckusa jest odporność na interferencje. Dzięki zastosowanym technologiom użytkownik ma gwarancję braku zakłóceń sygnału związanych z działaniem innych urządzeń klienckich umieszczonych gęsto blisko siebie.

Oprócz stadionów i innych obiektów sportowych, również w centrach miast, galeriach handlowych, czy też centrach ekspozycyjno-targowych istnieje coraz większe zapotrzebowanie na infrastrukturę zapewniającą masowy dostęp do usług sieciowych. Projektowanie tego typu instalacji wymaga zupełnie innego podejścia niż w przypadku standardowych systemów bezprzewodowych kłądących nacisk na pokrycie terenu jak najmniejszą liczbą urządzeń sieciowych. Dla zastosowań „dużej gęstości” najważniejsze jest optymalne rozmieszczenie punktów dostępowych mogących obsłużyć jak największą liczbę klientów, a jednocześnie ograniczających wzajemne zakłócenia i automatycznie dobierających optymlane parametry pracy nawet w najbardziej skrajnych warunkach. W ten sposób możliwe jest zapewnienie niezakłóconego dostępu do usług nawet dziesiątkom tysięcy ludzi na stadionie, arenie sportowej czy w centrum handlowym.

ZoneFlex 7782-N jest wyposażony w system antenowy o bardzo wąskiej charakterystyce (30 stopni sektora działania, 7dB zysku) współpracującej z unikatowymi technologiami BeamFlex i ChannelFly. BeamFlex jest odpowiedzialny za zwiększenie jakości sygnału dostarczanego klientowi sieci oraz radzenie sobie z interferencjami. Z kolei ChannelFly optymalizuje wybór kanału transmisji
na podstawie analizy statystycznej w sposób ciągły badającej wydajności poszczególnych kanałów
i „uczącej” się swojego środowiska pracy. Razem dają one niezrównane możliwości implementacji sieci Wi-Fi nawet w najbardziej zatłoczonych miejscach.

Urządzenie wyposażone jest dodatkowo w moduł GPS, który ułatwia masowe wdrożenia dzięki automatycznemu raportowaniu miejsca montażu. Kompaktowa, odporna na najtrudniejsze warunki atmosferyczne (IP-67) obudowa oraz niska masa (tylko 2,4 kg) również przyczyniają się do łatwości implementacji systemu Wi-Fi nawet w najbardziej skomplikowanych architektonicznie lokalizacjach.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ